Krepšinis: "Žalgirio" dubleriai - stipriausi Europoje

2007 05 08 0:00
Kauno "Žalgirio" jaunimo ekipa laimėjo Eurolygos jaunimo varžybas.
Autoriaus nuotrauka

Kauno "Žalgirio" ekipos jaunimo komanda po ketverių metų pertraukos susigrąžino stipriausios Europos ekipos vardą

Eurolygos jaunimo komandų turnyre Atėnuose žalgiriečiai 78:74 įveikė Železniko FMP ekipos bendraamžius ir po ketverių metų pertraukos tapo stipriausiais Senajame žemyne. "Žalgirio" dublerių komanda šį turnyrą laimėjo 2003 metais, o pastaruosius dvejus metus finale pralaimėjo Maskvos CSKA jaunimo ekipai.

Per mačą su FMP kauniečiai buvo įgiję net 19 taškų pranašumą (60:41), tačiau jį iššvaistė per lemiamą ketvirtį. Vis dėlto jauniesiems žalgiriečiams pavyko išlaikyti persvarą ir švęsti pergalę.

"Jaunimo krepšinyje taip jau būna. Suaugusieji neleistų taip pasivyti, o jaunimas pasiduoda emocijoms, - varžovų spurto priežastis po mačo aiškino "Žalgirio" ekipos vyriausiasis treneris Rimvydas Samulėnas. - Pernai žaisdami finale su CSKA krepšininkais lygiai taip pat iššvaistėme 14 taškų persvarą."

"Žalgirio" ekipoje rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs, 9 kamuolius atkovojęs ir 3 metimus blokavęs Donatas Motiejūnas. 213 cm ūgio 16-metis buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. Jam sėkmingai talkino 19 taškų surinkęs ir 11 kamuolių atkovojęs Vaidas Čepukaitis bei 16 taškų pelnęs Šarūnas Vasiliauskas. Visi trys lietuviai pateko ir į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketuką.