Kroatai laimėjo F grupės varžybas, lietuviai žais su ispanais arba italais

2013 09 16 17:45

Nikos Zisis pataikė svarbius metimus ketvirto kėlinio ir pratęsimo pabaigose, tačiau svarbiausias jo metimas skriejo pro šalį. Antro pratęsimo pabaigoje jis nepataikė iš po krepšio ir Graikijos rinktinė Europos čempionatą baigia nepatekusi net tarp 8 stipriausių komandų.

Graikijos rinktinė po 50 minučių kovos 88:92 (17:16, 17:20, 16:15, 20:19, 7:7, 11:15) nusileido Kroatijos rinktinei ir vyksta namo.

Kroatai tapo F grupės nugalėtojais, slovėnai lieka antri, o trečią vietą užims Ispanijos – Italijos dvikovos laimėtojai. Jie bus ir Lietuvos rinktinės varžovai ketvirtfinalyje.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 9,8 sekundes Zisis smeigė tolimą metimą ir išplėšė pratęsimą (70:70). Kroatų paskutinė ataka buvo beviltiška – Roko Leni Ukičiaus tritaškis net nelietė lanko.

Pratęsimas graikams prasidėjo bloga žinia – penktą pražangą gavo Vassilis Spanoulis, tačiau lyderio vaidmens vėl ėmėsi Zisis. Likus žaisti 36 sekundes jo dvitaškis padidino graikų pranašumą iki 3 taškų (77:74), bet po 11 sekundžių Bojanas Bogdanovičius smeigė sudėtingą tritaškį ir išlygino rezultatą.

Paskutinė ataka vėl buvo patikėta Zisiui, šis suklaidino varžovą, prasiveržė po krepšiu, bet nepataikė iš gana dėkingos situacijos.

Antrajame pratęsime kroatai pirmavo 86:79, bet Zisis toliau nepasidavė – jis pelnė 5 taškus iš eilės, rezultatyviai asistavo Ioanniui Bourousiui ir rezultatas tapo lygus.

Kroatas Dontaye Draperis likus žaisti 33 sekundes persvėrė rezultatą, o po 14 sekundžių Zisis galėjo jį išlyginti, tačiau prametė iš po krepšio, nors varžovą jau buvo palikęs už nugaros.

Kroatai pergalę įtvirtino baudų metimais.

Taip Graikijos rinktinė, kuriai prieš čempionatą buvo prognozuojami sidabro medaliai, namo vyksta net nepatekusi į ketvirtfinalį.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 22, Ante Tomičius 15 (12 atk. kam.), Roko Leni Ukičius 14, Dontaye Draperis 13.

Graikijos rinktinė: Ioannis Bourousis 21 (9 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 18, Kostas Kamakoglou ir Nikos Zisis po 14.