Kroatams – autsaiderių antausis

2016 08 14 8:36
Reuters/Scanpix nuotrauka

Netikėtą pirmąją pergalę Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo paskutinę vietą B grupėje užimanti Nigerijos rinktinė (1–3).

Ji ketvirtajame ture 90:76 (21:28, 22:11, 27:17, 20:20) palaužė Bojano Bogdanovičiaus vedamą Kroatijos nacionalinę komandą (2–2) ir įsirašė pirmąją pergalę.

Sėkmingai susitikimą pradėję kroatai po pirmojo kėlinio pabaigoje pelnytų šešių taškų iš eilės turėjo devynių taškų persvarą, tačiau po to jie krito į duobę – 26:17.

Nigerijos nacionalinė komanda pataikė du tolimus metimus iš eilės, antrąjį ketvirtį laimėjo dešimties taškų skirtumu bei persvėrė rezultatą savo naudai – 43:37.

Po ilgosios pertraukos kroatai buvo priartėję prie varžovų dar per penkis taškus, bet tuomet Nigerija vėl atsakė spurtu 7:0 ir įgijo dviženklę persvarą, vėliau išsaugusią iki 17 taškų (70:53).

Nigerijos rinktinei kelią į pergalę nutiesė taiklūs tolimi metimai, kuriuos šios komandos žaidėjai pataikė geriau nei dvitaškius – 47 proc. prieš 21 proc. taiklumą.

Nigeriečiai iš viso nuo šios atžymos įskraidino 17 metimų, o kroatai – tik 6.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 28, Roko Leni Ukičius 10, Darko Planiničius 9.

Nigerijos rinktinė: Michaelas Umeh 19, Joshas Akognonas 18, Ebi Ere'as 14, Alade Aminu 13, Ike'as Diogu 10.

Pirmadienį Nigerija susitiks su Brazilija, o Kroatija – su Lietuva. Pastorojo susitikimo pradžia – naktį iš pirmadienio į antradienį, 4.30 val. Lietuvos laiku.