L.Jamesas ir D.Wade'as ant menčių paguldė „Spurs“

2013 06 14 8:07
LeBronas Jamesas. Reuters/Scanpix nuotrauka

Renesansas įvyko? LeBronas Jamesas, Dwyane'as Wade'as ir Chrisas Boshas pirmą kartą per pastarąsias ketverias rungtynes peržengė 20 taškų ribą, o didžiojo trejeto vedama Majamio „Heat“ komanda susigrąžino namų aikštelės pranašumą.

Čempionų titulą ginanti Floridos ekipa išvykoje 109:93 (29:26, 20:23, 32:27, 28:17) nugalėjo San Antonijaus „Spurs“ krepšininkus ir išlygino NBA superfinalo serijos rezultatą.

Šiuo metu serijoje iki keturių pergalių šviečia lygybė – 2-2. Penktoji tarpusavio dvikova naktį iš sekmadienio į pirmadienį vyks taip pat San Antonijuje.

Didžiojo trejeto eroje „Heat“ laimėjo tris iš keturių serijų, kuomet rezultatas būdavo lygus 2-2. Pralaimėta buvo tik 2011 m. finale Dalaso „Mavericks“ ekipai.

Likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos komandas teskyrė vienas metimas (79:76). Paskutiniame ketvirtyje prasidėjo Wade'o solinis pasirodymas.

Gynėjas pelnė aštuonis taškus iš eilės ir „Heat“ pradėjo tolti (92:83). Iš viso krepšininkas surinko 32 taškus, nors per pirmus tris serijos mačus nebuvo įmetęs daugiau nei 17.

Netrukus šešis taškus dar pridėjo Boshas, o po Jameso dvitaškio susitikimo nugalėtojas niekam nebekėlė abejonių ir tapo aišku, jog abiem ekipoms dar teks grįžti į Majamį.

Svečiams laimėti nesutrukdė net tai, jog pirmąjį tritaškį pataikė tik įpusėjus trečiajam kėliniui. Pagrindine „Heat“ sėkmės priežastimi tapo dvigubai mažesnis klaidų kiekis (9 prieš 18).

Itin efektyviai šį mačą pradėjo Tony Parkeris, kuris per pirmus du kėlinius pelnė 15 taškų, pataikydamas 7 dvitaškius iš 11, ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu antroje rungtynių pusėje įžaidėjas nepasižymėjo nė vienu tašku, o pro šalį skrido net keturi iš eilės dvitaškiai.

Tai buvo neabejotinai geriausios didžiojo „Heat“ trejeto rungtynėse šiose atkrintamosiose. Wade'as sužaidė naudingiausiai nuo pat vasario 27 d., Jamesas – balandžio 10 d., o Boshas paskutinį kartą efektyviau žaidė tik gegužės 11 d.

„Spurs“: Timas Duncanas 20, Tony Parkeris 15 (9 rez. perd.), Gary Nealas 13, Kawhi Leonardas 12, Danny Greenas 10 (3/5 trit.), Borisas Diaw 9.

„Heat“: LeBronas Jamesas 33 (11 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 32 (6 per. kam.), Chrisas Boshas 20 (13 atk. kam.), Ray Allenas 14.