"Lakers" finalą pradėjo užtikrintai

2009 06 06 0:00

Pernai nepavykus tapti stipriausia NBA komanda - pralaimėta superfinale - šį sezoną Los Andželo "Lakers" krepšininkai ryžtingai nusiteikę tapti geriausi Šiaurės Amerikos Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Kobes Bryanto vedami "Lakers" krepšininkai finalo seriją iki keturių pergalių pradėjo užtikrintai. Per pirmas rungtynes Los Andžele Vakarų konferencijos čempionas 100:75 (22:24, 31:19, 29:15, 18:17) sutriuškino stipriausią Rytų konferencijos komandą Orlando "Magic" ir serijoje pirmauja 1:0.

"Lakers" lyderis K.Bryantas svariausiai prisidėjo prie įspūdingos pergalės - pelnė 40 taškų (2-16/33, 3-0/1, 1-8/8), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 kamuolius, po dukart kamuolį perėmė ir blokavo. Tai buvo pirmas kartas, kai Kobe 40 taškų surinko finale. Ligi šiol per atkrintamąsias varžybas 40 taškų jis buvo pelnęs devynis kartus.

Los Andželo ekipa triuškinamą persvarą įgijo per trečią kėlinį. Vien K.Bryantas per šį ketvirtį surinko 18 taškų - trimis daugiau nei visa "Magic" komanda.

16 taškų šeimininkams pelnė Pau Gasolis (8 atk. kam.), 11 - Lamaras Odomas (14 atk. kam.), po 9 - Andrew Bynumas, Derekas Fisheris ir Luke'as Waltonas.

Orlando komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Mickaelis Pietrusas (14 tšk.), Hidayetas Turkoglu (13) bei Dwightas Howardas (12 tšk. ir 15 atkovotų kamuolių). Po 4 mėnesių, praleistų dėl traumos, grįžęs "Magic" įžaidėjas Jameeras Nelsonas per 23 minutes surinko 6 taškus. Dvitaškius "Magic" žaidėjai mėtė labai prastai - tikslą pasiekė tik 15 iš 54 bandymų (27,7 proc.).

Antras finalo rungtynes komandos žais sekmadienį Los Andžele.

Iki šiol "Lakers" žaidėjai NBA čempionais tapo 14 kartų, o pastarąjį sykį čempionatą laimėjo 2002 metais. Didžiausi Orlando "Magic" krepšininkų laimėjimai - du (1995 ir 2009) Rytų konferencijos nugalėtojų titulai.