Latviams - lietuvių krepšinio pamokos

2009 01 05 0:00
T.Klimavičius ir kiti žalgiriečiai karaliavo po "Ventspils" ekipos krepšiu.
LŽ archyvo nuotrauka

Po Naujųjų metų atnaujintose Baltijos krepšinio lygos SEB BBL Elito diviziono varžybose užvakar Lietuvos klubai šventė pergales - lengvai nugalėjo varžovus iš Latvijos.

Kauno "Žalgiris" sutrypė oponentus daugiau kaip pusšimčio taškų persvara, Vilniaus "Lietuvos rytas" visus klausimus išsprendė per vieną kėlinuką. Laimėjimu džiaugėsi ir "Šiauliai".

Smogė po pertraukos.

"Žalgiris" turėjo problemų tik per pirmą rungtynių su "Ventspils" dalį. Latviai lipo Lietuvos čempionams ant kulnų 15 minučių, bet vėliau kauniečių persvara tapo daugiau negu akivaizdi.

Skirtumas iki mačo pabaigos tik didėjo, kol galiausiai pasiekė rekordinę 51 taško ribą - nuaidint finalinei rungtynių sirenai nuo aikštės vidurio sugebėjo pataikyti į krepšį Dainius Šalenga.

Po pertraukos "Žalgiris" surinko net 75 taškus, o praleido tik 37. Šeši kauniečiai pelnė po 13 ir daugiau taškų. Kauno komanda dvitaškius metė 68 proc. taiklumu (27 iš 40), atkovojo net 49 kamuolius (varžovai - 24), sugebėjo atlikti 22 rezultatyvius perdavimus.

Priešinosi 10 minučių

Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipa Rygoje egzaminavo finansinės krizės purtomą ASK, prie kurio vairo praėjusią savaitę stojo Donaldas Kairys. Vilniečiai, tarsi neįvertinę varžovų, leido jiems rungtynių pradžioje išsiveržti į priekį. Tritaškius metimus taikliai svaidę šeimininkai 7-ą minutę pavojingai nutolo 29:15. Tačiau Rimo Kurtinaičio auklėtiniai susiėmė ir netrukus ėmė tirpdyti priešininkų pranašumą. Antrą ketvirtį "Lietuvos ryto" krepšininkai laimėjo įspūdingu rezultatu (29:6) ir taip išsprendė visus klausimus.

Per antrą rungtynių dalį Lietuvos ekipa nuolat pirmavo 18-22 taškų skirtumu, o varžovus nugalėjo 108:87. Tai buvo devinta iš eilės Vilniaus klubo pergalė Baltijos lygoje.

Pergalingas sugrįžimas

Po šešerių metų į "Šiaulių" komandos vyriausiojo trenerio postą sugrįžęs Antanas Sireika savaitgalį šventė pergalę. Buvusio Lietuvos rinktinės stratego auklėtiniai išvykoje 87:75 palaužė "Valmierą".

Atitrūkti nuo varžovų šiauliečiams pavyko per trečią ketvirtį. Jie, laimėję dalį kėlinuko rezultatu 11:0, įgijo 14 taškų persvarą ir neiššvaistė jos iki pat mačo pabaigos.

"Tikrai džiaugiuosi, kad mano sugrįžimas paženklintas laimėjimu. Sieksiu kuo daugiau pergalių, nes norisi jomis palepinti šiauliečius sirgalius", - pasibaigus rungtynėms tvirtino A.Sireika.

Kauno "Žalgiris" - "Ventspils" 117:66 (21:18, 21:11, 36:15, 39:22). T.Klimavičius (13 atk. kam.) ir P.Jankūnas (12 atk. kam.) po 26, E.Žukauskas 16, D.Šalenga 14, J.Mačiulis ir A.Milaknis po 13, M.Kalnietis (7 rez. perd.) 7, Ž.Janavičius 2; T.Brazeltonas 19, J.Strelniekas 11, P.Veselovas 10, G.Tsiakos 9, M.Jurevicius 5, R.Zakis 4, A.Berzinis, M.Sokolovas, A.Vairogas ir M.Skirmantas po 2.

Rygos ASK - Vilniaus "Lietuvos rytas" 87:108 (35:29, 6:29, 25:26, 21:24). B.Šundovas 24, D.Bertanis 16, E.Kalve 14, A.Mažutis 10, A.Vitolis 8, U.Helmanis 7, R.Grafas 5, K.Medisas 3; A.Jomantas 18, M.Petravičius (10 atk. kam.) 13, M.Anisimovas, M.Lukauskis ir D.Zavackas po 12, M.Bjelica 11, M.Gecevičius ir B.Milisavljevičius po 8, J.Sinica ir S.Babrauskas po 6, Ch.Eidsonas 2.

"Valmiera" - "Šiauliai" 75:87 (23:17, 17:26, 12:24, 23:20). I.Bankevicius 25, R.Clarkas 21, S.Amolinis 12, M.Ziedinis 8, O.Virsis 5, J.Poznakas 4; V.Praškevičius 22, S.Hannah 15, A.Šležas 13, G.Kadžiulis 11, V.Volkus (10 atk. kam.) 9, G.Vileita 8, S.Kuzminskas 5, G.Maceina ir M.Kuzminskas po 2.

Talino "Kalev/Cramo" - Tartu "Rock" 73:63 (22:19, 19:16, 18:15, 14:13). N.Foxas 21, J.Linehanas 13, R.Keerlesas 10; T.Beardas 15, G.Tsintsadze 14, J.Taltas 9.