Ledai nepralaužti

2010 11 05 0:00
Šolė mieste Vilniaus komandai nepavyko sustabdyti rezultatyviai žaidusio F.Causeur (dešinėje).

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkams iš Prancūzijos Šolė miesto nepavyko parsivežti pirmosios pergalės Eurolygos čempionate.

Išvykoje su "Cholet Basket" komanda žaidę vilniečiai nesugebėjo peršokti nesėkmių ruožo ir C grupėje patyrė trečią iš eilės nesėkmę. Pralaimėta rezultatu 69:73 (18:16, 15:21, 16:16, 20:21). Prancūzijos čempionai iškovojo pirmą pergalę.

Mūsų komandoje geriausiai sekėsi Martynui Gecevičiui (19 taškų) ir Kenanui Bajramovičiui (16). Iš šeimininkų labiausiai pasižymėjo Fabienas Causeur (20 tšk.).

Ketvirto turo rungtynes Vilniaus krepšininkai kitą ketvirtadienį išvykoje žais su Eurolygos nugalėtojo titulą ginančia "Barcelona" (Ispanija).

Vakarykštė dvikova vyko permainingai ir nugalėtojas paaiškėjo tik nuaidėjus sirenai. Antrame kėlinyje sužaidus dvi minutes Lietuvos čempionai turėjo dviženklę persvarą - 26:16. "Cholet Baslet" žaidėjams per pirmą kėlinį nepavyko pelnyti tritaškio (0/5), tačiau antrajame jie iš toli pataikė triskart. Du tokie metimai baigiantis ketvirčiui apvertė viską aukštyn kojom - 18 min. mūsų komanda turėjo jau 9 taškų deficitą (27:36), o trečiojo pradžioje - ir dešimties (35:45). Tačiau Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai atsitiesė ir likus žaisti pusantros minutės sostinės klubo įžaidėjas Khalidas El-Aminas pataikė iš toli, taip po ilgos pertraukos išvesdamas saviškius į priekį 63:62. Tačiau dvi šeimininkų atakos smogė skaudžiai - po Vules Avdalovičiaus tritaškio šeimininkai priekyje 67:63. Nugalėtoją lėmė per likusias sekundes vykusi baudų metimų loterija. Vilniaus ekipai čia nepasisekė. Lemtinga tapo klaida, kai po V.Avdalovičiaus netaiklaus metimo (71:69) mūsiškiai kovodami dėl kamuolio jį prarado.

Be šio pralaimėjimo, Vilniaus klubo vadovus ketvirtadienį pasiekė dar viena bloga žinia - Vilniaus apygardos teismas patenkino buvusio "Lietuvos ryto" krepšininko Justo Sinicos prašymą ir laikinai areštavo sostinės ekipai priklausančią "Lietuvos ryto" areną. Su J.Sinica klubas vasarą vienašališkai nutraukė sutartį, be to, žaidėjas nuo balandžio mėnesio negavo atlyginimo. Šiuo metu ši byla svarstoma FIBA Arbitražo teisme.