Legionieriai ištempė "Lietuvos rytą"

2011 02 19 0:00
"Lietuvos ryto" (kairėje - K.El-Aminas) akiratyje šviečia Eurolygos ketvirtfinalis.
Gedimino Savickio (Elta) nuotrauka

Dvikovoje su Malagos "Unicaja" (Ispanija) krepšininkais Vilniaus "Lietuvos ryto" legionieriai pelnė liūto dalį taškų ir padėjo šalies čempionams iškovoti svarbią pergalę Eurolygos TOP 16 turnyre.

E grupės 4 turo rungtynėse užvakar vilniečiai namie 70:65 (17:17, 22:18, 14:13, 17:17) nugalėjo svečius iš Ispanijos ir iškovojo antrąją pergalę. Jos link šeimininkus tempė legionieriai. Amerikiečiai Khalidas El-Aminas ir D.J.Strawberry, bosnis Kenanas Bajramovičius, juodkalnietis Milko Bjelica ir australas Bradas Newley kartu surinko 51 tašką iš 70. Likusius 19 pelnė M.Gecevičius (17 tšk.) ir J.Valančiūnas (2).

Prieš metus Vilniuje šių ekipų dvikovoje triumfavo "Unicaja". Malagos krepšininkai tuomet užkirto vilniečiams kelią į TOP 16 turnyrą. Šiemet jau "Unicaja" žaidėjai paliko areną nuleistomis galvomis. Jų galimybės prasibrauti į ketvirtfinalį sumažėjo iki minimumo.

Sulaikė varžovus

"Pralaimėjimas Lietuvos krepšinio federacijos taurės finale mums neigiamos įtakos nepadarė. Nežaidėme taip, kaip turėjome, tačiau kovėmės energingai, o pastangos gynyboje leido mums laimėti", - aiškino "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Trifunovičius.

Vilniečiai užvakar nuolat turėjo nedidelį pranašumą, kuris ėmė augti po didžiosios pertraukos. Trečiame kėlinyje patikimai gynyboje sužaidę šeimininkai atsiplėšė nuo varžovų 12 taškų persvara - 51:39. Toks pats skirtumas komandas skyrė ir likus žaisti 3 minutes - 68:56. "Unicaja" komandai pavyko sumažinti atsilikimą. Kol "Lietuvos ryto" vyrai karštligiškai bandė atsiplėšti mesdami tritaškius, jų pranašumas beveik ištirpo - 68:65. Tačiau rezultatyviausias komandos žaidėjas Kh.El-Aminas (18 tšk.) paskutinėmis sekundėmis įmetė dvi baudas ir įtvirtino pergalę 70:65.

"Buvome susikaupę, nekartojome ankstesnių klaidų. Sulaikėme varžovų snaiperius ir neleidome jiems žaisti mėgstamo greito krepšinio", - pergalės priežastis dėstė puolėjas. M.Bjelica.

Skirtingi šansai

Malagoje vilniečiai buvo pralaimėję didesniu skirtumu (91:98), bet kovojant dėl bilieto į ketvirtfinalį tai nebus labai svarbu. Pagrindinis "Lietuvos ryto" konkurentas dėl antrosios vietos E grupėje yra taip pat dvi pergales iškovojęs kitas Ispanijos klubas Vitorijos "Caja Laboral".

Ateinantį trečiadienį "Lietuvos rytas" Graikijoje kovos su tris pergales turinčiu grupės lyderiu Atėnų "Panathinaikos". Šių rungtynių rezultatas nieko nereikš, nes paskutiniame grupės mače Vilniuje "Lietuvos rytas" privalės įveikti "Caja Laboral". Tokiu atveju Vilniaus klubas pirmą kartą istorijoje prasibrautų į Eurolygos ketvirtfinalį. Apie tokią sėkmę komandos gerbėjai sezono pradžioje nė nesvajojo. Lietuvos čempionai elitiniame turnyre per pirmas 7 rungtynes iškovojo vos vieną pergalę ir tik vėliau įšoko į TOP 16 traukinį.

"Ketvirtfinalis šiai komandai būtų fantastiškas pasiekimas. Mėginsime pasinaudoti šansu", - sakė M.Bjelica.

Tuo metu Kauno "Žalgirio" galimybės prasiskinti kelią į ketvirtfinalį yra kur kas kuklesnės. Tik pirmąją pergalę šią savaitę iškovojusiems žalgiriečiams nepalankios buvo kitos H grupės rungtynės užvakar. Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) namie 79:85 pralaimėjo graikų klubui Pirėjo "Olympiakos", nors likus žaisti 3 minutes šeimininkai pirmavo 71:67. Valensijos ekipos vidurio puolėjas iš Lietuvos Robertas Javtokas per 27 minutes įmetė 8 taškus (2-3/5) ir atkovojo 6 kamuolius.

Dažnai klumpančio "Žalgirio" likimas nebe jo rankose. Kauno komanda ketvirtadienį namie privalės įveikti svečius iš Valensijos. Tačiau jei "Olympiakos" Turkijoje nugalės Stambulo ekipą "Fenerbahce Ulker", kauniečių viltys žaisti ketvirtfinalyje žlugs.

Idealios rungtynės

Eurolygos TOP 16 varžybose be pralaimėjimų kol kas žengia du Ispanijos klubai - F grupėje pirmaujanti "Barcelona" ir G grupės lyderis Madrido "Real". Abi ekipos jau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Naudingiausiu praėjusios savaitės žaidėju tapo Graikijos klubo Atėnų "Panathinaikos" puolėjas Antonis Fotsis. Pergalingose rungtynėse su "Caja Laboral" jis sužaidė idealiai (40 naudingumo balų). A.Fotsis per 35 minutes pelnė 22 taškus (2-5/5, 3-3/5), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, nė karto nesuklydo ir neprasižengė. Į naudingiausiųjų penketuką pateko ir "Lietuvos ryto" gynėjas Martynas Gecevičius. Per 26 minutes į "Unicaja" krepšį jis įmetė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

E grupė

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Malagos "Unicaja" 70:65 (17:17, 22:18, 14:13, 17:17). Kh.El-Aminas 18 (2-6/11, 3-1/6, 7 atk. kam.), M.Gecevičius 17 (2-3/4, 3-3/5, 6 atk. kam.), K.Bajramovičius 12 (3-0/4, 7 atk. kam.), M.Bjelica 9 (6 atk. kam.), B.Newley 7, D.J.Strawberry 5, J.Valančiūnas 2, A.Jomantas, C.Nalga ir S.Jasaitis taškų nepelnė; J.Freelandas 19 (8 atk. kam.), R.Archibaldas ir B.Rodriguezas po 12, G.Printezis 8, N.Sinanovičius ir R.Blakney po 4, G.Fitchas ir T.McIntyre'as po 3.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 23/42 (55 proc.) ir 16/38 (42), tritaškiai 5/22 (23) ir 5/21 (24), baudos 9/13 (69) ir 18/25 (72). Kamuolys atkovotas po 39, rezultatyviai perduotas 15 ir 13, perimtas po 6, prarastas 10 ir 12, blokuotas 4 ir 3 kartus.

Atėnų "Panathinaikos" - Vitorijos "Caja Laboral" 76:74 (21:18, 19:21, 19:11, 17:24). A.Fotsis 22, D.Nicholas ir M.Batiste po 12, E.Perperoglou 10; D.Loganas 21, F.San Emeterio 19, M.Huertas 17.

Turnyro lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Panathinaikos 3 1 308:266

2. Caja Laboral 2 2 313:306

3. Lietuvos rytas 2 2 309:329

4. Unicaja 1 3 290:319

F grupė

Romos "Lottomatica" - "Barcelona" 65:74 (14:14, 13:11, 24:21, 14:28). L.Datome'as 15, N.Gordičius 12, V.Dasičius 10; J.C.Navarro 19, A.Andersonas 15, R.Rubio ir B.N'Dongas po 9.

Liublianos "Union Olimpija" - Tel Avivo "Maccabi" 62:83 (19:22, 22:11, 8:23, 13:27). G.Shermadinis 13, K.Gregory 11, G.Jagodnikas ir V.Ilievskis po 10; J.Pargo, D.Perkinsas ir L.Eliyahu po 16, D.Blu 15.

1. Barcelona 4 0 303:259

2. Maccabi 3 1 357:268

3. Union Olimpija 1 3 260:318

4. Lottomatica 0 4 242:317

G grupė

Stambulo "Efes Pilsen" - Madrido "Real" 60:77 (12:13, 12:22, 13:21, 23:21). K.Tunčeri 14, B.Thorntonas 10, K.Gonlumas 8; S.Llullas 17, A.Tomičius 14, F.Reyesas 10.

Sienos "Montepaschi" - Belgrado "Partizan" 77:74.

1. Real 4 0 322:272

2. Montepaschi 2 2 269:270

3. Efes Pilsen 2 2 285:300

4. Partizan 0 4 266:300

H grupė

Valensijos "Power Electronics" - Pirėjo "Olympiakos" 79:85 (17:20, 20:17, 18:16, 24:32). D.Savanovičius ir V.Claveras po 16, R.Martinezas 12, O.Cookas 11, R.Javtokas 8; V.Spanoulis 18, R.Nesterovičius 16, I.Bourousis ir Z.Ercegas 12.

Kauno "Žalgiris" - Stambulo "Fenerbahce Ulker" 85:84.

1. Fenerbahce Ulker 3 1 323:300

2. Olympiakos 3 1 303:289

3. Power Elec. 1 3 287:296

4. Žalgiris 1 3 280:308