Lemiamas mūšis įvyks Vilniuje

2010 05 21 0:00
"Žalgirio" vidurio puolėjas M.Delašas (viduryje) ketvirtadienį sužaidė geriausias savo rungtynes finale.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Trečias "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) superfinalo rungtynes be trenerių žaidę Kauno "Žalgirio" krepšininkai vakar savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo Vilniaus "Lietuvos rytą" ir išlygino serijos rezultatą 3:3.

Titulą ginantiems "Lietuvos ryto" krepšininkams iki čempiono vardo trūko vienos pergalės, tačiau ketvirtadienį pergalingai baigti LKL čempionato vilniečiai neįstengė. Per finalo seriją be trenerių palikti žalgiriečiai dar kartą susitelkė ir "Lietuvos rytą" nugalėjo 77:63 (21:14, 18:26, 18:18, 19:6). Lemiamos rungtynės pirmadienį vyks Vilniuje.

Per LKL istoriją tai bus antras kartas, kai superfinale čempionas paaiškės po septynų susitikimų. 2002 metais finalo seriją 4:3 laimėjo "Lietuvos rytas".

"Žalgiris" žaidė susikoncentravęs, pergalę pasiekė garbingoje kovoje", - po vakarykščio pralaimėjimo sakė "Lietuvos ryto" treneris Rimas Kurtinaitis.

Rungtynės svečiams prasidėjo labai nesėkmingai - jau per antrą ataką traumą patyrė aukštaūgis Kenanas Bajramovičius. Žaidėjas atakuodamas susidūrė su galinguoju "Žalgirio" centru Travisu Watsonu ir, parkritęs ant parketo, ilgokai gulėjo susiėmęs už kojos. Iš aikštelės jis išėjo padedamas komandos personalo. Jo vietą užėmė Donatas Zavackas, kuris dėl traumos praleido penktas finalo rungtynes. Kėlinio viduryje dėl traumos į rūbinę iškeliavo dar vienas "Lietuvos ryto" aukštaūgis - šį kartą treneriams teko nerimauti dėl Milko Bjelicos.

Sėkmingiau atakuodami aikštelės šeimininkai per pirmą kėlinį laikė žaidimo vadžias savo rankose. Kaip niekad aktyvus buvo dvidešimtmetis aukštaūgis Mario Delašas, per pirmą kėlinį pelnęs 7 taškus. Jo pastangomis "Žalgiris" kėlinio viduryje pirmavo 11:6, o po pirmų dešimties minučių turėjo 7 taškų persvarą (21:14).

Baigiantis pirmam ketvirčiui tritaškį pataikė vilniečių lyderis Martynas Gecevičius, tačiau pasitarę rungtynių teisėjai metimo neįskaitė. Martynas atsigriebė antro kėlinio pradžioje, įmetęs tritaškį. Dar dvi atakas rezultatyviai baigė M.Bjelica bei Aronas Baynesas ir rezultatas tapo lygus - 21:21.

Įpusėjus kėliniui į aikštelę grįžo "Lietuvos ryto" puolėjas K.Bajramovičius, kurio trauma nebuvo tokia rimta, kaip atrodė iš pradžių. Tačiau po poros minučių Vilniaus ekipos treneris R.Kurtinaitis vėl turėjo imtis permainų: atakuodamas nesėkmingai ant kojos nusileido Artūras Jomantas, kolegos jam padėjo iššlubuoti iš arenos.

Po dviejų kėlinių minimalia persvara - 40:39 - pirmavo "Lietuvos rytas". Toks pats skirtumas - 58:57 - išliko ir po trečio ketvirčio. Ketvirto kėlinio pradžioje žalgiriečiai poros minučių atkarpą laimėjo 7:0 ir atitrūko 70:63. Per tą laiką vilniečių gretos išretėjo - M.Bjelica gavo penktą pražangą ir atsisėdo ant atsarginių suolelio.

Beveik dvi minutes abiejų komandų žaidėjai nesugebėjo pelnyti taškų. Ledus 38 minutę pralaužė T.Watsonas: gavęs kamuolį iš D.Šalengos pelnė 2 taškus ir padidino persvarą - 72:63. "Lietuvos ryto" atakos ir toliau strigo šeimininkų gynyboje. Padėtį metimais iš toli bandė gelbėti M.Gecevičius, tačiau jo ranka drebėjo. Likus minutei K.Bajramovičius atakuodamas prarado kamuolį, už tai atsidėkodamas "Žalgirio" veteranas Marcusas Brownas pataikė tritaškį - 75:63. Ant kojų pašokusi visa halė nespėjo atsitokėti, kai jų džiaugsmą padidino Tadas Klimavičius - 77:63.

Rezultatyviausiai Kauno komandoje žaidė D.Šalenga (15 tšk.), Mantas Kalnietis (12), T.Watsonas ir M.Delašas (po 10). Vilniaus ekipoje rezultatyviausi buvo K.Bajramovičius (12), M.Gecevičius (11) ir Igoris Miloševičius (9).