Lengvos ir sunkios Lietuvos rinktinių pergalės

2009 07 29 0:00

Pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos devyniolikmetės iškovojo svarbią pergalę prieš prancūzes, o Europos vaikinų aštuoniolikmečių čempionate mūsų šalies atstovai žengia be pralaimėjimų.

Triuškinama pergale antrąjį Europos jaunių čempionato (iki 18 metų) etapą pradėjo Lietuvos rinktinė. Mariaus Linarto auklėtiniai pirmadienį per pirmas antrojo etapo F grupės rungtynes 91:40 (21:11, 20:12, 28:8, 22:9) sutriuškino Bulgarijos bendraamžius. Įpusėjus mačui komandas skyrė 18 taškų (41:23). Skirtumas dar labiau išaugo, kai trečią kėlinį mūsiškiai laimėjo 20 taškų skirtumu. 18 nugalėtojams pelnė Saulius Kulvietis, 16 - Osvaldas Matulionis, 14 - Ovidijus Varanauskas, 9 - Jonas Valančiūnas (9 atk. kam.).

Antradienio vakarą mūsiškiai žaidė su Latvijos ekipa, kuri pirmadienį 58:66 (10:18, 20:15, 12:16, 16:17) nusileido Italijos penketukui.

6. Bulgarija 0 3 145:228 3

Vakar mūsų šalies merginos, dalyvaujančios pasaulio jaunių merginų (iki 19 metų) čempionate Tailande, pergalę prieš prancūzes iškovojo tik po spurto paskutiniame kėlinyje. Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus (34:34), o ketvirto pradžioje, pelniusios 9 taškus be atsako, Ramunės Kumpienės auklėtinės atsiplėšė 45:34 ir džiaugėsi labai svarbia trečia pergale. Prancūzijos bendraamžės nugalėtos rezultatu 54:42 (5:8, 14:17, 15:9, 20:8).

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė Marina Solopova - 21 taškas. 10 taškų surinko, 13 kamuolių atkovojo ir 4 metimus blokavo Giedrė Paugaitė.

Šiandien lemiamas rungtynes dėl vietos ketvirtfinalyje Lietuvos merginų rinktinė žais su Argentinos komanda.