Lietuva neliko be krepšinio

2010 01 15 0:00
Tai, kas prieš porą savaičių buvo nereali svajonė, ketvirtadienį "Žalgirio" komanda pavertė realybe.

Kauno "Žalgirio" krepšininkai vakar iškovojo trečią pergalę, kuri jiems atvėrė kelią į Eurolygos TOP 16 etapą.

Nė sykio šį Eurolygos sezoną išvykoje nelaimėję žalgiriečiai ketvirtadienį nutraukė šią tradiciją. Stambule per A grupės dvikovą su "Fenerbahce Ulker" (Turkija) Ramūno Butauto auklėtiniai paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę jiems palankiu rezultatu - 76:68 (23:19, 20:18, 24:14, 8:17). Į kitą etapą mūsų komanda pateko su trimis pergalėmis ir septyniais pralaimėjimais.

Laimėję Stambule, kauniečiai nutraukė trylikos nesėkmių išvykose Eurolygos turnyre seriją. Paskutinį kartą "Žalgiris" svečiuose buvo laimėjęs prieš dvejus metus, kai įveikė Liublianos "Union Olimpiją".

Lietuvos vicečempionams pergalės reikėjo ne mažesniu nei 6 taškų skirtumu. Per tris kėlinius susikrovę solidžią 17 taškų persvarą (68:51), per lemiamą ketvirtį "Žalgirio" krepšininkai viską išbarstė ir likus žaisti 3 sekundes atsidūrė ant bedugnės krašto: po Stambulo klubo naujoko Roko Leni Ukičiaus trijų baudų metimų iš mūsų komandos persvaros liko tik 5 taškai (73:68).

Per tris auksines sekundes kamuolį gavęs "Žalgirio" veteranas Marcusas Brownas iš sunkios padėties taikliai švystelėjo nuo trijų taškų linijos ir padėjo komandai iškopti į kitą Eurolygos etapą. Pirmojo rato rungtynes Kaune rezultatu 84:78 laimėjo turkai.

Tad trečiadienį iš Eurolygos pasitraukus Vilniaus "Lietuvos rytui", toliau krepšinio aistras šiame turnyre kaitins tik žalgiriečiai.

Rungtynių didvyrio amerikiečio M.Browno sąskaitoje - 17 taškų. Rezultatyviau už jį iš nugalėtojų rungtyniavo Martynas Pocius, pelnęs 18 taškų (tritaškiai 4/6). 13 taškų prie pergalės pridėjo Tadas Klimavičius. Sužaidus 6 minutes "Žalgirio" gretose debiutavo naujokas - 27 metų 186 cm įžaidėjas iš Slovėnijos Aleksandras Čapinas. Jis per aikštelėje praleistas 22 minutes pelnė 4 taškus.

Šeimininkų komandoje rezultatyviausiai žaidė R.L.Ukičius (20 tšk.) ir Gordonas Giričekas (16).

Keliomis minutėmis vėliau baigėsi ir antroji A grupės dvikova. Namie žaidusi Zagrebo "Cibona" (Kroatija) 73:71 (26:18, 20:18, 15:17, 12:18) įveikė "Asvel" (Prancūzija) krepšininkus. Tai reiškia, jog žalgiriečiai į kitą etapą būtų patekę ir M.Brownui nepataikius paskutinio tritaškio.

Vakar varžybas baigė C grupės komandos: Atėnų "Maroussi" (Graikija) - Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) 83:75, Romos "Lottomatica" (Italija) - Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) 69:48, Maskvos CSKA (Rusija) - Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) 84:83. Į TOP 16 pateko CSKA, "Caja Laboral", "Maccabi" ir "Marrousi".