Lietuva pralaimėjo Argentinai

2012 07 30 8:28
Argentinos komandos vidurio puolėjas Luisas Scola (priekyje, centre) pelnė beveik trečdalį komandos taškų. /AFP/Scanpix nuotr.

Olimpinio krepšinio turnyro starte Lietuvos rinktinė sutiko stipresnį varžovą. Pirmadienio naktį vykusiose rungtynėse mūsų šalies krepšininkai 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24) pralaimėjo Argentinai.

Varžybas komandos pradėjo šia sudėtimi:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Martynas Pocius, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Argentina: Luisas Scola, Emanuelis Ginobili, Pablo Prigioni, Carlosas Delfino, Andresas Nocioni.

Pirmasis rungtynių ketvirtis prasidėjo dideliu tempu, be jokios žvalgybos. Vedama savo lyderių L.Scola, E.Ginobili ir P.Prigioni, Argentinos rinktinė pirmomis minutėmis laikėsi keliais taškais priekyje. Tačiau atkakliai argentiniečiams ant kulnų lipę lietuviai šeštą minutę po L.Kleizos dvitaškio ir netrukus sekusio tritaškio metimo sugebėjo rezultatą išlyginti, o netrukus ir persverti savo naudai. Likusią kėlinio dalį vyko lygi kova, o ketvirtis baigėsi minimalia Argentinos persvara 24:23. Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų duetą L.Scola ir E.Ginobili, kurie pelnė 17 iš 24 komandos taškų. Klaidų statistika taip pat nebuvo lietuvių naudai - net 6 prarasti kamuoliai (argentiniečiai suklydo 1 kartą).

Pro lietuvių gynybą veržiasi Emanuelis Ginobili (dešinėje). /Reuters/Scanpix nuotr.

Antrame kėlinyje lietuviams toliau nesisekė stabdyti Argentinos lyderių ir išvengti klaidų, kurias varžovai pavertė taškais. Sužaidus keturias su puse minutės, Argentinos rinktinė įgijo 8 taškų persvarą (35:27) ir Lietuvos komandos vyr. treneriui K.Kemzūrai teko prašyti minutės pertraukėlės. Po jos vilties lietuviams suteikė Dariaus Songailos dvitaškis su bauda, tačiau Argentina į tai atsakė P.Prigioni ir C.Delfino tritaškiais. Netrukus komandas jau skyrė 14 taškų. Taikliais baudų metimais lietuviams pavyko kiek sumažinti skirtumą. Tačiau dar vienas C.Delfino tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis suteikė Argentinai 12 taškų persvarą prieš didžiąją pertrauką 51:39.

J.Valančiūnas ir J.Mačiulis bando nutraukti Andreso Nocioni (centre) ataką. /Reuters/Scanpix nuotr.

Po pertraukos varžovai toliau didino persvarą. Po trijų trečio kėlinio minučių Argentinai pirmaujant jau 60:43, K.Kemzūra minutės pertraukėlės metu vėl pabandė suderinti tolimesnius žaidimo planus. Tačiau netrukus sekęs dar vienas C.Delfino taiklus tritaškis metimas argentiniečių persvarą padidino jau iki dvidešimties taškų. Po J.Mačiulio ir M.Pociaus tritaškių skirtumas mažėja iki 14. Lietuvių gynybą toliau pralauždavo L.Scola, o Argentinos krepšį taikliai atakavo L.Kleiza. Trečiasis ketvirtis baigėsi lietuvių varžovams esant priekyje 78:61.

Lietuvius į priekį vedė komandos kapitonas L.Kleiza. AFP/Scanpix nuotr.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje lietuvių pelnomus taškus argentiniečiai neutralizavo pasinaudodami varžovų spragomis gynyboje. Klaidos toliau lydėjo Lietuvos rinktinės žaidimą - iš viso lietuviai per rungtynes suklydo 16, o varžovai 7 kartus. Argentinos komanda nesuteikė galimybės lietuviams sumažinti skirtumą ir pasiekė įtikinamą pergalę 102:79.

Argentinos rinktinės "taškų mašina" (iš kairės): Pablo Prigioni, Luisas Scola,  Emanuelis Ginobili ir Carlosas Delfino. /Reuters/Scanpix nuotr.

STATISTIKA:

Lietuva - Argentina 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24).

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 20, Paulius Jankūnas 14, Darius Songaila 11, Jonas Mačiulis 7, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas po 6, Martynas Pocius 5, Rimantas Kaukėnas 4.

Argentinos rinktinė: Luisas Scola 32, Emanuelis Ginobili 21, Carlosas Delfino 20 (6/9 trit.), Andresas Nocioni 10, Pablo Prigioni 9, Juanas Pedro Gutierrezas 6.

Pirmosios pergalės Lietuvos rinktinė bandys siekti liepos 31 dieną rungtynėse su Nigerija.