Lietuvės pranoko Europos vicečempiones

2009 06 02 0:00
Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo puolėja A.Čiudarienė (su kamuoliu).
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Pergale trijų komandų krepšinio turnyrą pradėjo Europos čempionatui besirengianti mūsų šalies moterų krepšinio rinktinė.

Pirmadienį Kaune Lietuvos rinktinė 87:77 (18:22, 30:16, 19:23, 20:16) įveikė Europos vicečempionę Ispaniją. Nors viena pajėgiausių Senojo žemyno komandų žaidė be lyderės Amayos Valdemoro, tai nesumenkina mūsų krepšininkių pergalės. Juolab Ispanijos rinktinės treneris į Kauną atsivežė jau pagrindinį dvyliktuką, kuris ir varžysis Europos pirmenybėse.

"Reikia naudotis galimybėmis išleisti į aikštę visas žaidėjas, eksperimentuoti. Labiausiai būčiau patenkintas, jei šiandien demonstruotume gero lygio žaidimą", - taip prieš susitikimą kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas.

Vakar nugalėtojoms 16 taškų pelnė Eglė Čiudarienė, 15 - Eglė Staknevičienė, 14 - Gintarė Petronytė ir Sandra Valužytė, 12 - Aušra Bimbaitė, 6 - Milda Sauliūtė, 5 - Vaida Pacauskienė, 5 - Rima Valentienė.

Rungtynes aktyviau pradėjo Ispanijos krepšininkės, kurios, įpusėjus kėliniui, pirmavo 14:4. Iki ketvirčio pabaigos lietuvės sugebėjo sumažinti skirtumą iki 4 taškų (18:22). Per pirmąsias dešimt minučių nepataikiusios iš toli antrame kėlinyje mūsų krepšininkės pataikė 4 tritaškius, ir tai buvo svarus indėlis vejantis, o vėliau aplenkiant varžoves. 16 minutę E.Staknevičienė rezultatą išlygino (33:33), o likusį kėlinio atkarpą Rūtenio Paulausko auklėtinės laimėjo 13:5 ir ilsėtis išėjo turėdamos dviženklę persvarą (48:38).

Per trečią ketvirtį viešnioms pavyko priartėti iki trijų taškų skirtumo (57:54), bet lietuvės spurtavo 10:2 ir išlaikė iniciatyvą iki finalinio švilpuko.

Šioms rungtynėms teisėjavo tarptautinės kategorijos arbitras Romualdas Brazauskas, kurį Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacija (LKF TA) paskelbė geriausiu 2008-2009 metų sezono šalies teisėju. Jis surinko 153,16 balo ir aplenkė antrąją vietą užėmusį Kęstutį Pilipauską (151,79) bei trečiojoje likusį Tomą Jasevičių (144,54).

Po pertraukos vakar rytinėje komandos treniruotėje pirmą kartą dalyvavo čiurnos traumos kamuojama Daina Staugaitienė, tačiau aikštelėje ji nepasirodė.

Mačas su ispanėmis buvo priešpaskutinė Lietuvos rinktinės repeticija rengiantis Europos čempionatui Latvijoje. Trečiadienį Lietuvos krepšininkės Kaune žais su Rusijos rinktine paskutines turnyro rungtynes. O šiandien Halėje tarpusavyje jėgas išbandys ispanės ir rusės. Į Latviją, kur birželio 7-ąją prasidės Europos čempionatas, mūsų komanda išvyks birželio 5 dieną.