Lietuviai grūmėsi netausodami jėgų

2011 01 29 0:00
Per Eurolygos rungtynes Stambule D.Lavrinovičiaus (kairėje) ir R.Javtoko akistatos kartais baigdavosi pražangomis.

Ketvirtadienį ULEB Eurolygos TOP 16 varžybose baigėsi antrasis turas. Turnyro favoritai pergales iškovojo labai skirtingai.

Užvakar Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) ir Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) klubai be gailesčio stūmė varžovus sau iš kelio, o Eurolygos čempionų titulą ginanti "Barcelona" (Ispanija) vos išvengė pralaimėjimo Slovėnijoje.

Drama Stambule

Įspūdingos rungtynės užvakar vyko Turkijoje, kur Stambulo klubas "Fenerbahce Ulker" su Darjušu Lavrinovičiumi ir Šarūnu Jasikevičiumi priėmė Ispanijos komandą Valensijos "Power Electronics", kuriai atstovauja Robertas Javtokas.

Griežtumu garsėjančio serbų krepšinio trenerio Svetislavo Pesičiaus treniruojami Valensijos krepšininkai visų rungtynių metu gynėsi itin kibiai, tad 15,6 tūkst. gerbėjų palaikomi šeimininkai niekaip negalėdavo nuo jų atitrūkti.

Žiūrovai išvydo ir D.Lavrinovičiaus bei R.Javtoko dvikovą. Abu vidurio puolėjai iš Lietuvos tarpusavyje grūmėsi netausodami jėgų. Kartą D.Lavrinovičius už šiurkščią pražangą prieš tautietį net užsidirbo nesportinę pražangą. 23 minutes žaidęs "Fenerbahce Ulker" puolėjas neblizgėjo - pataikė 1 dvitaškį iš 4, prarado 3 kamuolius, bet atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus. R.Javtokas per 32 minutes įmetė 9 taškus (4 iš 8 dvitaškių) ir atkovojo 7 kamuolius. 11 minučių aikštėje praleidęs Šarūnas Jasikevičius spėjo surinkti 4 taškus ir atlikti 2 rezultatyvius perdavimus.

Baigiantis rungtynėms "Power Electronics" komanda turėjo galimybę išplėšti pergalę. Tačiau šeimininkų žaidėjas Emiras Preldičius net du kartus blokavo Rafos Martinezo mėginimus mesti iš trijų taškų zonos.

"Tai buvo sunkiausios šio sezono rungtynės. Laimėjome, bet žaidėme prastai. Neatskleidėme net 30 proc. savo galimybių", - po rungtynių piktinosi "Fenerbahce Ulker" treneris Nevenas Spahija.

Kitą savaitę Stambulo komanda vėl žais namie. Šį kartą - su abejas rungtynes pralaimėjusiu Kauno "Žalgiriu".

Skirtingi pergalių scenarijai

Dar sunkiau ketvirtadienį laimėjo "Barcelona". Ispanai išvykoje 68:67 palaužė Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija). Čempionai rungtynes pradėjo užtikrintai ir nutolo 17:4. Bet slovėnai nepasidavė ir pavijo tituluotus varžovus. Paskutinėje "Union Olimpija" atakoje Kenny Gregory prametė dvitaškį, ir dvikovos šeimininkai šį sezoną Eurolygoje patyrė pirmą pralaimėjimą savoje "Stozice" arenoje.

"Pirmi du kėliniai buvo geri, bet trečiajame žaidėme siaubingai. Turime džiaugtis, kad sugebėjome laimėti bent vienu tašku", - pripažino "Barcelona" treneris Xavieras Pascualis.

E grupėje, kur kovoja Vilniaus "Lietuvos rytas", Graikijos čempionai "Panathinaikos" krepšininkai nepaliko vilčių Malagos ekipai "Unicaja" iš Ispanijos - 82:56. Svečiams dėl traumų negalėjo padėti du pagrindiniai žaidėjai - Robertas Archibaldas ir Urošas Tripkovičius, o lygiavertės pamainos jiems neatsirado.

Nepaisant nesėkmės, "Unicaja" treneris Mateo Chusas neprarado optimizmo: "Rungtynės baigėsi, rezultatą privalome pamiršti, sunkiai dirbti ir kovoti dėl savo tikslo - kelialapio į ketvirtfinalį."

TOP 16 varžybose dar nelaimėjusi Malagos komanda kitą savaitę namie priims "Lietuvos rytą".

Lengvą pergalę iškovojo dar vienas Eurolygos favoritas - Izraelio čempionų klubas "Maccabi". Jis namie 99:58 sutriuškino Romos "Lottomatica" iš Italijos.

Titulas dviem

Naudingiausiais šios savaitės Eurolygos žaidėjais tapo įspūdingų rungtynių tarp Vitorijos "Caja Laboral" ir "Lietuvos ryto" dalyviai. Po 29 naudingumo balus surinko Vilniaus komandos gynėjas Khalidas El-Aminas ir Vitorijos ekipos žaidėjas Marcelinho Huertas. Puikiu tolimu metimu pergalę "Lietuvos rytui" (89:86) išplėšęs Kh.El-Aminas per 26 minutes surinko 22 taškus (2-3/3, 3-4/5, 1-4/4), perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Varžovų komandoje 35 minutes žaidęs M.Huertas įmetė 17 taškų (2-3/7, 3-2/2, 1-5/6), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

E grupė

Atėnų "Panathinaikos" - Malagos "Unicaja" 82:56 (26:13, 19:12, 23:14, 14:17). K.Tsartsaris 14 (2-5/6, 8 atk. kam.), M.Batiste 12, S.Perperoglou 10; J.Freelandas 11, R.Blakney 10, C.Jimenezas ir G.Printezis po 7.

Vitorijos "Caja Laboral" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 86:89.

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Panathinaikos 2 2 0 162:115

2. Caja Laboral 2 1 1 162:160

3. Lietuvos rytas 2 1 1 148:166

4. Unicaja 2 0 2 127:158

F grupė

Tel Avivo "Maccabi" - Romos "Lottomatica" 99:58 (30:18, 27:13, 18:13, 24:14). S.Schortsanitis 19 (2-8/12, 10 atk. kam.), L.Eliyahu 18 (2-8/11), J.Pargo 16; V.Dasičius 13, A.Traore ir N.Djedovičius po 10.

Liublianos "Union Olimpija" - "Barcelona" 67:68 (11:19, 15:17, 28:16, 13:16). G.Shermadini (6 atk. kam.) ir K.Gregory (2-7/15, 9 atk. kam.) po 14, G.Jagodnikas 12; J.C.Navarro 27 (2-7/7, 3-3/8), E.Lorbekas 12 (2-5/8), R.Grimau 11.

1. Barcelona 2 2 0 149:138

2. Maccabi 2 1 1 170:139

3. Union Olimpija 2 1 1 131:131

4. Lottomatica 2 0 2 121:163

G grupė

Belgrado "Partizan" - Stambulo "Efes Pilsen" 76:79.

Sienos "Montepaschi" - Madrido "Real" 68:78.

1. Real 2 2 0 156:126

2. Efes Pilsen 2 2 0 139:134

3. Montepaschi 2 0 2 126:138

4. Partizan 2 0 2 134:157

H grupė

Stambulo "Fenerbahce Ulker" - Valensijos "Power Electronics" 75:73 (21:20, 16:13, 17:19, 21:21). O.Onanas 22 (2-6/7), M.Tomasas 15, M.Turkcanas 14 (7 atk. kam.); R.Martinezas 14, D.Savanovičius 11 (7 atk. kam.), V.Claveras 10, R.Javtokas 9 (2-4/8, 7 atk. kam.).

Kauno "Žalgiris" - Pirėjo "Olympiakos" 64:71.

1. Fenerbahce Ulker 2 2 0 159:143

2. Power Elec. 2 1 1 146:134

3. Olympiakos 2 1 1 141:148

4. Žalgiris 2 0 2 123:144