Lietuviai įsivažiavo

2013 09 14 6:00
Energijos kupini Lietuvos krepšininkai apie pergalę belgams neleido net pasvajoti. AFP/Scanpix nuotrauka

Penktadienis, tryliktoji. Nesibaimindami jokių prietarų Lietuvos krepšininkai nepasigailėjo belgų ir, Europos čempionato Slovėnijoje antrame etape įsirašę trečią pergalę, pateikė rimtą paraišką į ketvirtfinalį.

Penktadienį Liublianos sostinėje Jono Kazlausko treniruojami lietuviai daug nevargdami 86:67 įveikė Belgijos atstovus, kurie, nepatyrę pergalės džiaugsmo, aštuntfinalio E grupėje lieka paskutiniai, šešti.

Po pirmo kėlinio mūsiškių persvara buvo trapi (18:12). Taškus lietuviai sudėliojo antrame ketvirtyje, jį laimėdami net 26:9. Po ilgosios pertraukos lietuviškas garvežys toliaus traiškė varžovus – trečiame kėlinyje lietuviai buvo atitrūkę net 35 taškais (69:34). Niekam nekilo abejonių, kad taip užtikrintai mūsų krepšininkai ir baigs rungtynes, pasiekdami čempionate pergalę didžiausiu skirtumu – iki šiol šis rekordas priklausė ispanams, nugalėjusiems lenkus 36 taškais (89:53). Tačiau jau turėdami pergalę kišenėje mūsų krepšininkai atsipalaidavo, per du kėlinius suklydę tik kartą, paskutiniame ketvirtyje kamuolius dovanojo varžovams, kurie kėlinį laimėjo 32:17, o rungtynes pralaimėjo 19 taškų.

Mūsų ekipą į pergalę vedė Donatas Motiejūnas (13 taškų), po 12 įmetė Jonas Valančiūnas (10 atkovotų kamuolių) ir Mindaugas Kuzminskas (8 atk. kam.). Pastarasis čempionate sužaidė geriausias savo rungtynes – iki šiol per penkis susitikimus jis buvo pelnęs 13 taškų.

Vakar E grupėje dar žaidė Ukraina ir Serbija bei Prancūzija ir Latvija. Aštuntfinalio etapą šios grupės komandos baigs sekmadienį: 15.30 val. žais latvija ir Belgija, 18.45 val. Lietuva ir Ukraina, 22 val. Serbija ir Pancūzija. Į ketvirtfinalį pateks ketiurios grupės komandos.

STATISTIKA

Lietuva – Belgija 86:67 (18:12, 26:9, 25:14, 17:32). Lietuva: D.Motiejūnas 13 tšk., M.Kuzminskas (8 atk. kam.) ir J.Valančiūnas (10 atk. kam.) po 12, J.Mačiulis 9, R.Seibutis ir T.Delininkaitis po 8, L.Kleiza 7, R.Javtokas (5 atk. kam.) ir D.Lavrinovičius po 5, M.Kalnietis 3, M.Pocius ir K.Lavrinovičius po 2; Belgija: J.Tabu 15, A.Hervelle 10 (8 atk. kam.), Y.Driesenas 9, C.Beghinas 8, S.Massotas 7, S.Van Rossomas 6.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 23/39 (59 proc.) ir 17/49 (35 proc.), tritaškiai – 6/19 (32) ir 6/10 (60), baudos – 22/29 (76) ir 15/21 (71), kamuolys atkovotas 43 ir 30 kartų, rezultatyviai perduotas 17 ir 14, perimtas 4 ir 6, prarastas 13 ir 12 kartų.