Lietuviai krito ir prieš kroatus, ketvirtfinalyje laukia Australija

2016 08 16 6:04
Vytauto Dranginio nuotrauka

Lietuvos krepšinio rinktinė olimpiadoje skaudžiai pralaimėjo antrąsias rungtynes iš eilės, tačiau vis tiek pateko į ketvirtfinalį, kuriame susikibs su Australijos rinktine.

Penktojo B grupės turo rungtynėse Lietuvos krepšininkai neatsilaikė prieš Kroatijos komandą – 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15).

Puikiai rungtynes pradėję lietuviai 9 minutę buvo įgiję 10 taškų pranašumą (21:11), tačiau labai greitai jį iššvaistė. Antrame ketvirtyje prasidėjo atviras krepšinis, kuriame komandos nepersistengė dirbdamos gynyboje. Toks žaidimas buvo parankesnis kroatams, kurie greitai pavijo savo varžovus ir persvėrė rezultatą.

Trečiame kėlinyje toliau dominavo Dario Šaričiaus vedini kroatai. Skirtumas greitai tapo dviženklis, o besibaigiant kėliniui, pasiekė 22 taškų ribą – 53:75. Panaikinti tokį deficitą Lietuvos rinktinei per paskutines 10 minučių buvo neįmanoma. Pralaimėjimas rezultatu 81:90.

Lietuvos rinktinei 26 taškus pelnė ir 11 rezultatyvių perdavimų atliko Mantas Kalnietis, 18 taškų įmetė Paulius Jankūnas, 13 – Jonas Valančiūnas, 7 – Renaldas Seibutis, po 6 – Marius Grigonis ir Jonas Mačiulis, 3 – Mindaugas Kuzminskas, 2 – Domantas Sabonis.

Kroatijos ekipos gretose žibėjo 19 taškų pelnęs, 10 kamuolių atkovojęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Krunoslavas Simonas. 18 taškų surinko D. Šaričius, 10 – Darko Planiničius.

Beje, dar prieš rungtynes sąmokslo teorijų mėgėjams fantazijos suteikė Argentinos krepšinio federacijos prezidento Federico Susbielleso vieši pasvarstymai. Jis įtarė, kad lietuviai gali sąmoningai atiduoti pergalę kroatams, grupėje likti treti ir iki finalo išvengti potencialios akistatos su JAV. To pavyktų išvengti ir grupės varžybas laimėjusiems kroatams. O štai Argentinos rinktinei jau ketvirtfinalyje tektų kautis su JAV rinktine.

Lietuviai į tokius F. Susbielleso pasisakymus nekreipė dėmesio. Kaip ten bebūtų, mūsiškiai B grupėje liko treti ir ketvirtfinalyje kausis prieš Australiją. Šis mačas prasidės trečiadienį 17 val. Lietuvos laiku.