Lietuviai neleido gruzinams reabilituotis

2014 07 30 21:07
Pirmos kontrolinės rungtynės įžaidėjui Mantui Kalniečiui (Nr. 5) baigėsi jau ketvirtą dvikovos su gruzinais minutę. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Pirmadienį Lietuvos krepšininkams pralaimėjusi 31 taško skirtumu Gruzijos rinktinė trečiadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje jau stengėsi nebeleisti iš savęs tyčiotis. Nelabai pavyko.

Pasaulio taurės krepšinio turnyrui besirengianti Lietuvos rinktinė sužaidė jau trejas draugiškas rungtynes ir visas laimėjo. Trečiadienį Vilniuje Jono Kazlausko treniruojami krepšininkai Gruzijos ekipą nugalėjo rezultatu 81:54.

Prieš tai mūsiškiai pergales iškovojo Šiauliuose žaisdami su latviais (93:74) ir Panevėžyje su gruzinais (82:51).

Trečiadienio dvikovai J. Kazlausko sprendimu registruoti nebuvo Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas. Pastarasis pasirodė per abejas kontrolines rungtynes, J. Mačiulis praleido jau trečias rungtynes.

Dvikovą su 2015 metų Europos čempionato atrankos varžyboms besirengiančia Gruzijos rinktine pradėjo Deividas Gailius, Renaldas Seibutis, Kšištofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius ir Mantas Kalnietis. Pagrindinis rinktinės įžaidėjas M. Kalnietis, pirmąsyk aikštelėje pasirodęs per kontrolinių varžybų ciklą, jau pirmosiomis sekundėmis prarado kamuolį, tačiau pats ir ištaisė klaidą, įspūdingai blokavęs Zazos Pachulios metimą. Tiesa, kovų aikštelėje išsiilgęs M. Kalnietis taip ir nespėjo deramai apšilti – jau ketvirtą rungtynių minutę Z. Pachulia užgriuvo ant Lietuvos rinktinės įžaidėjo ir prakirto antakį. Kraujuodamas Mantas buvo priverstas palikti aikštelę. Ir nors iškėlęs nykštį į viršų visiems bandė pasakyti, kad viskas yra gerai, krepšininkas buvo išgabentas į ligoninę susiūti žaizdos.

Trečiadienį J. Kazlauskas leido pasireikšti visiems 12 registruotų krepšininkų. Iš jų pirmuoju smuiku griežė D. Lavrinovičius. Per pirmą kėlinį pelnęs 9 taškus, iš viso surinko 17. Tokiam jo žaidimui buvo pretekstas – praėjusį sezoną Kijevo „Budivelnik“ komandoje žaidęs Darjušas pagaliau surado naują karjeros stotelę. Krepšininkas sukirto rankomis su Emilijos Redžo klubu „Grissin Bon“ (Italija), su kuriuo prieš kelias savaites sutartį pratęsė Rimantas Kaukėnas.

Mūsų rinktinė gruzinus pranoko pagal dvitaškių, tritaškių bei baudų metimų taiklumą, atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų. Vienintelis komponentas, pagal kurį varžovai buvo pranašesni – atkovoti kamuoliai (34 ir 39).

Ketvirtas draugiškas rungtynes rugpjūčio 4 dieną lietuviai Helsinkyje žais su Suomijos rinktine.

Lietuva – Gruzija 81:54 (18:14, 15:12, 29:15, 19:13).

Lietuva: D. Lavrinovičius 17 tšk. (3-3/4), D. Motiejūnas 12 (12 atk. kam.), D. gailius ir Š. Vasiliauskas (5 rez. perd.) po 9, R. Seibutis 7, M. Pocius, K. Lavrinovičius ir A. Gudaitis po 6, A. Juškevičius 5, M. Kuzminskas ir A. Kavaliauskas po 2.

Gruzija: Z. Pachulia 18 (14 atk. kam., 7 kld.), B. Burjanadzė ir T. Šengelia po 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 23/39 (59 proc.) ir 15/42 (36 proc.), tritaškiai - 6/17 (35) ir 4/21 (19), baudos - 17/22 (77) ir 12/17 (71), kamuolys atkovotas 34 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 20 ir 8, perimtas 11 ir 12, prarastas 15 ir 22 kartus.