Lietuviai nemažina apsukų

2010 07 28 0:00
Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai (atakuoja V.Čižauskas) sugebėjo ispanus pastatyti į vietą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionate Vilniuje mūsų šalies rinktinė šluoja nuo kelio visus varžovus.

"Kaip ir tikėjomės, mūsų žaidimas įsibėgėja. Atsirado baimė - ar ne per daug įsibėgėjome?" - taip po pirmadienio pergalės prieš slovėnus kalbėjo mūsų šalies rinktinės treneris Kazys Maksvytis. Jis pasidžiaugė, jog pagerėjo gynyba, sumažėjo klaidų. Žodžiu, ekipa demonstravo čempionišką žaidimą.

Vakar tvankioje ir slidžioje "Lietuvos ryto" arenoje Lietuvos aštuoniolikmečių čempionišką žygį bandė sustabdyti prie favoritų priskiriami ispanai. Vietą ketvirtfinalyje užsitikrinę E grupės lyderiai lietuviai atsilaikė ir penktą iš eilės pergalę iškovojo rezultatu 77:58 (20:14, 18:18, 24:17, 15:9).

Tai buvo pirmos rungtynės čempionate, kai po dviejų kėlinių mūsiškiai turėjo trapią - tik 6 taškų persvarą (38:32). Didesnę persvarą įgyti mūsiškiams pavyko trečiame kėlinyje puikiai žaidusio lyderio Jono Valančiūno dėka. Per pirmąsias 20 minučių pelnęs 9 taškus, per trečią kėlinį Jonas pelnė 11 ir padėjo komandai pabėgti 55:40. Per likusį laiką mūsiškiai nepaleido laimės paukščio iš rankų.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs J.Valančiūnas pelnė 20 taškų (2-7/9) ir pirmąkart čempionate atkovojo vienženklį kamuolių skaičių - 6. 19 taškų surinko Deividas Pukis (3-4/6), 9 - Edgaras Ulanovas (3-3/4), 7 - Rolandas Jakštas, 6 - Dovydas Redikas, po 5 - Vytenis Čižauskas (6 rez. perd.) ir Tautvydas Sabonis, po 3 - Žygimantas Skučas ir Mantas Simanavičius.

Iš ispanų labiausiai pasižymėjo Pere Oriola ir Jaime Fernandezas (po 9 tšk.) bei Alejandro Barrera (8).

Šiandien 19 val. "Siemens" arenoje paskutines antro etapo rungtynes mūsiškiai žais su latviais.

Pirmadienį Ispanijos komanda turėjo pripažinti ir lenkų pranašumą - 81:67. Vakar E grupėje Prancūzija 75:51 nugalėjo slovėnus.

F grupės rezultatai: Serbija - Turkija 63:49, Italija - Kroatija 61:72, Graikija - Turkija 79:65.