Lietuviai nesuklupo bėgdami per bangas

2011 07 05 0:00
J.Valančiūnas (su kamuoliu) buvo rezultatyviausias per Lietuvos ir Serbijos dvikovą.
fiba.com nuotrauka

Latvijoje vykstančių pasaulio vaikinų (iki 19 metų) krepšinio pirmenybių antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė vakar nugalėjo Serbijos komandą, o jau šiandien lietuviai stos prieš pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusią pasaulio čempionę JAV ekipą.

Kazio Maksvyčio vadovaujami lietuviai pirmadienį 71:54 (19:8, 14:13, 15:22, 23:11) nugalėjo serbus ir, iškovoję trečiąją pergalę, F grupėje žengia antri (7 taškai). Tiek pat taškų turi ir Kroatijos rinktinė, ši vakar įveikė Egipto krepšininkus (5 tšk.) - 83:81. O šiandieniai lietuvių varžovai titulą ginantys JAV atstovai (8 tšk.) pirmadienį jokių vilčių nesuteikė grupės autsaideriams Kanados krepšininkams (4 tšk.) - 83:54.

Sulinko, bet atsitiesė

Lietuviai vakar šventė svarbią pergalę prieš serbus. Rezultatyviausias šios dvikovos žaidėjas - šiemet NBA naujokų biržoje žibėjęs mūsų rinktinės lyderis vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Jis pelnė 18 taškų ir 13 kartų atkovojo kamuolį. Antras pagal rezultatyvumą buvo prieš tai du mačus dėl traumos praleidęs Dovydas Redikas. Šis gynėjas per pusvalandį pelnė 17 taškų ir 5 sykius atkovojo kamuolį. Varžovų gretose išsiskyrė 15 taškų surinkęs Aleksandras Cvetkovičius.

Susitikimo pradžia buvo įspūdinga. Antrajame kėlinuke lietuviai buvo atsiplėšę net 18 taškų skirtumu (26:8). Tačiau serbų tai nesutrikdė - jie visomis išgalėmis vijosi varžovus ir sparčiai mažino atstumą. Ketvirtajam kėlinukui įsibėgėjus lietuvių stovykloje suskambo pavojaus varpai: lygu - 48:48! Taip serbų papurtyti mūsų vaikinai staiga vėl pasileido į priekį 61:48 ir išsklaidė visas varžovų viltis "atsiskaityti" už pernai Europos aštuoniolikmečių čempionato pusfinalyje patirtą pralaimėjimą.

Vėl tramdys čempionus

Šiandien Lietuvos rinktinė susikaus su JAV rinktine. Rungtynių pradžia numatyta 14.30 val. Šiandienius varžovus mūsų krepšininkai šiemet jau yra nugalėję. Tai įvyko prieš pat pasaulio čempionatą mūsų krašte surengtame tarptautiniame turnyre "Global Games". Birželio 28-ąją Vilniuje vykusią dvikovą su JAV rinktine Lietuvos devyniolikmečiai laimėjo 108:75. Tačiau tai jau - tik gražus prisiminimas. Šiandien Europos čempionai lietuviai pasiryžę antrą sykį sutramdyti ugningąją pasaulio čempionų komandą. Rytoj 10 val. mūsų krepšininkai susitiks su Egipto rinktine.

Žaidimas turėtų pagerėti

Po pergalės prieš Serbiją lietuvių strategas K.Maksvytis sakė: "Prieš rungtynes bijojome - mat po laisvos dienos mūsų komanda būna gana vangi. Tačiau džiaugiuosi, kad šiandien pavyko laimėti. Trečiame kėlinyje buvome įkritę į duobę: serbai labai lėtino mūsų puolimą, jie primetė mums neparankų lėtą pozicinį žaidimą, o ir J.Valančiūnas perdegė puldamas. Laimė, serbams neužteko jėgų ir mes sugebėjome išsikapstyti. Ketvirtajame kėlinyje pora minučių žaidėme greitai ir agresyviai, to užteko, kad nutoltume nuo varžovų."

Apie šios dienos varžovus JAV krepšininkus K.Maksvytis štai ką pasakė: "Manome, kad amerikiečiai bus labai sustiprėję po mūsų dvikovos Vilniuje. Šiandien bus labai sunki kova. Juk pergalės labai reikia ir jiems, ir mums. Tikiuosi, kad ir mūsų vaikinai šiandien žais geriau - sieksime pergalės iš paskutiniųjų. Amerikiečiai čia dar nepralaimėjo nė vienų rungtynių, tad juos sustabdyti bus labai sunku."

STATISTIKA

F grupė

Lietuva - JAV 71:54 (19:8, 14:13, 15:22, 23:11).

Lietuvos rinktinė: J.Valančiūnas - 18 (13 atk. kam.), D.Redikas - 17, Vytenis Čižauskas - 10 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Rolandas Jakštas - 8, Edgaras Ulanovas - 6, Žygimantas Skučas - 5, Renaldas Simanavičius - 4, Tautvydas Sabonis - 3. Deividas Pukis, Egidijus Mockevičius ir Arnas Butkevičius taškų nepelnė, o Rokas Giedraitis nerungtyniavo.

Serbijos rinktinė: Aleksandras Cvetkovičius - 15, Nemanja Besovičius ir Petaras Lambičius (12 atk. kam.) - po 10.

JAV - Kanada 83:54 (21:14, 25:9, 22:17, 15:14).

Kroatija - Egiptas 83:81 (25:22, 22:20, 19:24, 17:15).