Lietuviai parodė charakterį

AFP/Scanpix nuotraukos

Pikta, užsivedusi ir vieninga. Lietuvos krepšinio rinktinei vėl ne viskas sekėsi, bet ji dantimis ir nagais išdrėskė pirmąją pergalę Europos čempionate prieš Makedoniją – 75:67.

STARTO PENKETAS. Kaip ir rungtynėse prieš Serbiją, Jonas Valančiūnas mačo pradžioje liko ant suolo, o Lietuvos rinktinė kovą pradėjo tokiu pačiu penketu: M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, L.Kleiza ir R.Javtokas.

SAUSA PRADŽIA. Pirmuosius rungtynių taškus Lietuvos rinktinė pelnė sužaidus 3 min. 15 sekundžių, kai Renaldas Seibutis sumetė du baudos metimus. Pirmieji penki lietuvių metimai iš žaidimo buvo netaiklūs.

BO. Pirmoje rungtynių pusėje lietuviai visiškai išsprendė Bo McCalebbo problemą. Amerikietis per pirmąsias 8 min. 22 sek. statistiniame protokole nepasižymėjo nė vienu teigiamu dalyku, kol galiausiai išprovokavo pražangą. Iki pertraukos B.McCalebbas sukrapštė vos 3 taškus, pataikydamas kartą iš keturių, suklydo 3 kartus ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo. Tiesa, trečiajame kėlinyje makedonų įžaidėjas kelias progas išnaudojo, per šį ketvirtį surinko 8 taškus ir rungtynes užbaigė turėdamas 11. Ketvirtajame kėlinyje B.McCalebbas vėl buvo „sausas“.

PERSVARA. 17 minučių ir 8 sekundžių – tiek lietuviams prireikė laiko dviženklei persvarai susikrauti. Po Jono Mačiulio rezultatas tapo 34:24. Didžiausią lietuvių persvara buvo ketvirtajame kėlinyje, kai vėl gi po J.Mačiulio taškų J.Kazlausko komanda išsiveržė į priekį 63:50.

SUBLIZGĖJO. Donatui Motiejūnui vakarykštis debiutas Lietuvos rinktinėje nepavyko, tačiau mače su makedonais D-Mo sublizgėjo. Kai atsikovojęs kamuolį puolime pelnė du taškus su pražanga D.Motiejūnas suspaudė kumščius ir suriko it pataikęs pergalingą metimą – tai buvo pirmieji D.Motiejūno taškai, atstovaujant rinktinei oficialiose varžybose. Iš viso D.Motiejūnas surinko 11 taškų, atakuodamas 80 proc. taiklumu. Be to, jis vienintelis lietuvis, pataikęs iš toli.

TANDEMAS VEIKIA? D.Motiejūno ir J.Valančiūno tandemas veikia pagaliau veikia? Lietuvių pranašumas labiausiai išryškėdavo būtent tuomet, kai aikštelėje būdavo šie aukštaūgiai. J.Valančiūnui žaidžiant lietuviai įgijo bendrą 23 taškų pranašumą, aikštelėje būnant D.Motiejūnui – 14 taškų pranšumą. Tuo metu, kai žaisdavo kiti priekinės linijos žaidėjai, makedonai mažindavo persvarą. R.Javtokui būnant aikštėje lietuvių taškų balansas buvo -6, žaidžiant Darjušui Lavrinovičiui – -9, Kšyštofui Lavrinovičiui – -7.

TECHNINĖS PRAŽANGOS. Daug priekaištų teisėjams turėjęs J.Kazlauskas antro kėlinio pabaigoje perpildė arbitrų kantrybės taurę. Po ginčytino sprendimo skirti pražangą J.Mačiuliui kažką teisėjui pasakęs J.Kazlauskas gavo techninę pražangą. Tas epizodas brangiai kainavo Lietuvos rinktinei, nes skirtumas nuo plius 11-os (39:28) sumažėjo iki 6-ių (39:33).

Tokios pat bausmės trečiajame kėlinyje sulaukė ir makedonus treniruojantis Alešas Pipanas. Tiesa, lietuviai to epizodo metu užsidirbo tik du papildomus taškus. Dar vieną techninę pražangą makedonai gavo paskutinę minutę, po kurios karštas pretenzijas reiškė ne tik krepšininkai, bet ir sirgaliai – į aikštę pasipylė įvairiausių daiktų kruša.

TRITAŠKIAI. Pirmą tolimą metimą Lietuvos rinktinė pataikė... ketvirto kėlinio pradžioje. Tai padarė D.Motiejūnas. Iki tol – per 30 minučių – lietuviai iš toli laimę bandė tik 4 sykius ir visus – nesėkmingai.

LINAS KLEIZA. Rinktinės lyderis pasiruošimo etape pradėjo mačą starto penkete, prametė tritaškį pirmos atakos metu ir... viskas. Per beveik 13 minučių aikštelėje L.Kleiza daugiau nei karto nemetė į krepšį, atkovojo 3 kamuolius, vieną prarado ir tris sykius prasižengė.

Lietuva: Mantas Kalnietis 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Mačiulis 14, Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas po 11, Renaldas Seibutis 9, Darjušas Lavrinovičius 6, Martynas Pocius 4, Tomas Delininkaitis 2, Robertas Javtokas 1.

Makedonija: Vlado Ilievskis 13, Pero Antičius 12, Bo McCalebbas 11, Todoras Gečevskis 8, Predragas Samardžiskis 8, Damjanas Stojanovskis 6, Gjorgjis Čekovskis 5.

VARŽOVAS. Penktadienį lietuvių laukia derbis – prieš kaimynę Latviją. „Braliukai“ čempionate kol kas žengia be pralaimėjimų, nugalėję Bosniją ir Hercegoviną (86:75) bei Juodkalniją (73:72).

KITOS RUNGTYNĖS. Kitose vėlyvą ketvirtadienio vakarą vykusiose čempionato rungtynėse A grupėje prancūzai rezultatu 88:65 įveikė britus, C grupėje šeimininkai slovėnai pateikė staigmeną, nugalėdami turnyro favoritus ispanus (78:69), o D grupėje Graikijos rinktinė rezultatu 80:71 laimėjo prieš rusus.