Lietuviai pralaimėjo ketvirtfinalį latviams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių

2013 07 26 20:49
Romans Koksarovs/fibaeurope.com nuotrauka

Prastai puolusi ir dažnai klydusi Lietuvos 18-mečių rinktinė nepateko į Europos jaunių čempionato pusfinalį. Rygoje vykstančių pirmenybių ketvirtfinalyje Sauliaus Štombergo treniruojami Lietuvos krepšininkai 54:71 (11:16, 24:19, 12:21, 7:15) pripažino šeimininkų latvių pranašumą.

Pastarieji pusfinalyje susitiks su Kroatijos ekipa, o lietuviai kausis dėl 5-8 vietų. Latviai lietuvius pralenkė po ilgosios pertraukos, per kurią švieslentėje degė lygus rezultatas 35:35.

Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai pelnė šešis taškus paeiliui ir tolti į priekį – 46:38. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje lietuvių deficitas pirmą kartą tapo dviženklis – 47:58, 49:64.

Nors dvikovos pabaigoje Gediminas Žalalis pelnė keturis taškus paeiliui, sumažino atsilikimą – 54:64 ir privertė varžovų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės, visas lietuvių pastangas nubraukė staigios šeimininkų atako 39-ąją minutę – 69:54.

Lietuvos ekipa Latvijos komandai nusileido pagal visas statistines kategorijas. Ji prasčiau atakavo iš visų distancijų – 37 proc. prieš 43 proc, atkovojo mažiau kamuolių – 34-40, atliko mažiau rezultatyvių perdavimų – 13-15 ir dažniau klydo – 19-11.

Lietuvos jaunių rinktinė: Gediminas Žalalis 13, Domantas Sabonis 11 (10 atk. kam.), Ričardas Verbickas 7, Žydrūnas Jurgutis ir Haroldas Saprykinas po 6.

Latvijos jaunių rinktinė: Kristapas Porzingis 17 (8 atk. kam.), Rolandas Šmitas 12, Ivaras Zviguras 10 ir Anzejus Pasecnikas po 10.