Lietuviai susisėmė visus trofėjus

2007 06 22 0:00
Eurolygos metų treneris "Panathinaikos" strategas Željko Obradovičius po pergalės Graikijos čempionate mėgavosi šampano dušu, kairėje - R.Javtokas.

Šį sezoną du Lietuvos krepšininkai Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas su Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) klubu laimėjo visus turnyrus: tapo Eurolygos čempionais, iškovojo Graikijos taurę ir trečiadienį pasipuošė Graikijos čempionato aukso medaliais.

Graikijos čempionas paaiškėjo tik po penktųjų rungtynių. Per lemiamą dvikovą užvakar "Panathinaikos" namie 89:76 (18:16, 27:30, 23:11, 21:19) įveikė Pirėjo "Olympiacos" komandą, kuriai atstovauja Arvydas Macijauskas, ir, laimėjęs varžybų seriją 3:2, penktą kartą iš eilės bei 27 kartą klubo istorijoje tapo šalies čempionu.

"Viską laimėti pasitaiko ne kiekvienais metais ir ne kiekvienam. Man malonu, jog tai padarėme, - "Lietuvos žinioms" sakė pirmąkart Graikijos čempionu tapęs vienas "Panathinaikos" lyderių R.Šiškauskas. - Esu labai patenkintas sezonu - jis buvo itin geras." Beje, Ramūnas ir R.Javtokas - pirmi Lietuvos krepšininkai, tapę šios šalies čempionais.

Vienas prakaitavo, kitas sėdėjo

Prie lemiamos pergalės 28 metų 198 cm R.Šiškauskas, aikštelėje praleidęs ne visas 35 minutes, prisidėjo 13 taškų (2 - 0/2, 3 - 2/3, 1 - 7/8) ir buvo antras komandoje pagal rezultatyvumą. Jis taip pat 6 sykius sugriebė kamuolį ir kartą jį perėmė. 27 metų 211 cm ūgio R.Javtokas, kaip ir per Eurolygos finalą, buvo vienintelis ekipos narys, stebėjęs rungtynes nuo atsarginių suolelio.

Rezultatyviausiai čempionų komandoje rungtyniavo Mike'as Batiste'as - ji pelnė 15 taškų, 12 taškų surinko Dimitris Papanikolaou, 11 - Costas Tsartsaris.

Sidabro medalius iškovojusiame "Olympiacos" klube, kuris pastarąjį kartą šalies čempionu tapo 1997-aisiais, geriausiai sekėsi Alexui Ackerui ir Andrijai Žižičiui - jie pelnė po 12 taškų. A.Macijauskas

ir Christosas Harisis surinko po 10 taškų. Lietuvis žaidė 14 minučių, pataikė po 1 dvitaškį ir tritaškį iš 3, visus 5 baudų metimus bei dukart atkovojo kamuolį.

"Sunki buvo ne tik penktoji kova, - kalbėjo R.Šiškauskas. - Visos rungtynės buvo nelengvos, juk vienerias laimėjome tik po pratęsimo."

Beje, finalo scenarijus priminė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo dvikovas tarp čempionu tapusio Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus "Lietuvos ryto, kai pergales šventė tik aikščių šeimininkai. Pirmąsias (79:72) ir trečiąsias (86:85 - po pratęsimo) rungtynes laimėjo "Panathinaikos", o antrąsias (76:72) ir ketvirtąsias (78:68) - "Olympiacos".

Aistrų netrūko

Paskutinis finalo mačas buvo permainingas. Po dviejų kėlinukų svečiai turėjo taško persvarą (46:45). Per trečią ketvirtį garsiojo serbo Željko Obradovičiaus (vakar Eurolyga paskelbė, kad jis išrinktas metų treneriu) treniruojami "Panathinaikos" krepšininkai suaktyvino gynybą ir prieš paskutinį kėlinuką įgijo dviženklį pranašumą (68:57). Baigiantis rungtynėms skirtumas po kelių "Olympiakos" kontratakų sumažėjo iki keturių taškų (77:73), tačiau R.Šiškauskas pelnė tritaškį ir svečiai nebesugebėjo atsitiesti.

Aistrų netrūko ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų: kai svečiai po dviejų kėlinių pirmavo, į aikštę pradėjo skrieti įvairūs daiktai. Nedaug trūko ir iki masinių aistruolių muštynių. Techninė pražanga buvo skirta "Olympiacos" strategui Pini Gershonui, kuris piktinosi, kad jo auklėtiniams skiriamos pražangos už menkiausius prisilietimus.

S.Serapinui - "bronza"

Graikijos čempionato bronzos medalius iškovojo Salonikų "Aris TT Bank" klubas, kuriam atstovauja Simonas Serapinas. Kovojant dėl trečiosios vietos taip pat prireikė penkerių rungtynių. Per lemiamą mačą Salonikų krepšininkai namie 73:60 (21:11, 21:15, 18:16, 13:18) įveikė Atėnų "Panionios Forthnet" ir, laimėję mažąjį finalą 3:2, iškovojo bronzą bei kelialapį į Eurolygos varžybas. Per penktąsias rungtynes S.Serapinas žaidė tik 4 min. ir taškų nepelnė.