Lietuviai užtikrintai įveikė Irano rinktinę

2014 08 22 20:18
Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė Martynas Pocius. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Slovėnijoje stovyklaujanti Lietuvos rinktinė tęsia pergalingą žygį pasirengimo etape.

Jono Kazlausko auklėtiniai antrąją Liublianoje vykstančio draugiško turnyro dieną 80:67 (21:11, 17:20, 18:18, 24:18) įrodė pranašumą prieš pasaulio čempionato dalyvausiančius Irano krepšininkus ir pasiekė dvyliktą pergalę iš tiek pat galimų.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas šiam mačui neregistravo Simo Jasaičio ir Artūro Gudaičio. Mantas Kalnietis buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė Kazlausko sprendimu.

Šeštadienį mūsų tautiečiai susikaus su varžybų šeimininkais slovėnais, kuriuos lietuviai pirmadienį Kaune įveikė rezultatu 80:76. Mačo pradžia – 21.05 val.

Nuo pat pirmųjų mačo minučių į priekį šovę lietuviai greitai susikrovė dviženklę persvarą, tačiau antrajame kėlinyje krito į duobę, o tuo pasinaudoję iraniečiai spurtavo 12:0 ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų (33:29).

Po ilgosios pertraukos Irano krepšininkai neleido lietuviams atitrūkti, tačiau tam ketvirtajame kėlinyje pritrūko jėgų – Mindaugas Kuzminskas surinko septynis taškus paeiliui, lietuviai surinko dvylika taškų paeiliui ir susigrąžino įtikinamą pranašumą (68:51).

Šiose rungtynėse aikštėje pasirodė tris mačus paeiliui ant parketo nepasirodę Artūras Gudaitis ir Adas Juškevičius. Kauno „Žalgirio“ puolėjas Gudaitis per 14 minučių pelnė penkis (1/8 dvitaškių, 3/10 baudų), o Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas Juškevičius surinko septynis taškus (1/3 tritaškių, 4/4 baudų).

Jonas Kazlauskas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Šios rungtynės turėjo atskirą planą: norėjome duoti daugiau pažaisti tiems, kas mažiau žaidė anksčiau ir tiems, kas dar ieško formos. Galbūt sudėtis aikštėje ne visada buvo tokia, kokios reikalavo situacija, buvo ir nervingumo, bet nežiūrint į tai, kontroliavome situaciją. Šios rungtynės buvo daugiau treniruočių pobūdžio.“

Lietuva: Martynas Pocius 12, Mindaugas Kuzminskas 11, Šarūnas Vasiliauskas 10, Renaldas Seibutis 9, Jonas Valančiūnas 8, Donatas Motiejūnas 8, Adas Juškevičius 7, Artūras Gudaitis 5 (1/8 dvit., 3/10 baudų), Jonas Mačiulis 2, Darjušas Lavrinovičius 2.

Iranas: Samadas Nikkhah 15, Hamedas Hadadi 12 (10 atk. kam.), Mohammadas Jamshidi 12, Behnamas Yakhchalidehkoras 9.