Lietuviai vos neprisvilo olimpiados starte

2016 08 07 22:22
Vytauto Dranginio nuotrauka

Lietuvos rinktinei (1–0) pirmoje mačo dalyje susikrautos milžiniškos persvaros pakako, jog ji pergalingai startuotų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Jono Kazlausko auklėtiniai leido varžovams 30 taškų pranašumą sumažinti iki 4 taškų, tačiau galop 82:76 (27:17, 31:12, 12:23, 12:24) susitvarkė su Brazilijos nacionaline komanda (0–1).

Lietuviai pirmoje rungtynių pusėje parodė, jog brazilams namų aikštės pranašumas nieko negarantuoja.

Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus 12:12, o tuomet mūsiškiai įjungė aukštesnę pavarą. Jie spurtavo 11:2 ir įgijo 9 taškų pranašumą, o po pirmojo kėlinio buvo priekyje dviženkle persvara (27:17).

Antrasis kėlinys priklausė Lietuvos rinktinei. Lietuviai surinko net 31 tašką, varžovams leido pelnyti vos 12 taškų, o po fantastiško kėlinio į rūbinę Kazlausko auklėtiniai išėjo pirmaudami dvigubai – 58:29.

Pirmoje pusėje mūsiškiai pataikė 72 proc. metimų (21 iš 29) ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų. Brazilai per du ketvirčius suklydo 10 kartų ir dažnai strigo klampioje lietuvių gynyboje.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidimas pasikeitė. Krepšininkai strigo varžovų gynyboje ir per 10 minučių pelnė vos 12 taškų. Mūsiškiams nesisekė stabdyti varžovų lyderio Leandro Barbosos, kuris vien per šį ketvirtį pelnė 13 taškų. Prieš paskutinį ketvirtį lietuviai pirmavo 70:52.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai pakilo į lemiamą šturmą. Po lietuvių krepšiais karaliavę brazilai sugebėjo spurtuoti 19:5 ir likus 2 minutėms iki mačo pabaigos priartėti iki 4 taškų (71:75).

Tuomet mūsiškius į priekį patempė Domantas Sabonis, kuris pelnė du taškus su pražanga (78:71). Likus 14 sekundžių tas pats Sabonis pažeidė taisykles ir varžovams suteikė teisę mesti tris baudas, kurios buvo taiklios (76:80).

Likus 12,9 sekundės Mantas Kalnietis realizavo baudų metimus, o varžovai po netikslios atakos turėjo pripažinti Lietuvos persvarą.

Tai buvo pirmasis B grupės mačas. Lietuviai taip pat varžysis su Ispanijos, Nigerijos, Argentinos ir Kroatijos rinktinėmis.

Brazilija: Leandro Barbosa 21 (8/13 dvit.), Raulis Neto 14, Nene Hilario 11 (8 atk. kam., 16 naud. bal).

Lietuva: Mantas Kalnietis 16 (8 rez. perd., 20 naud. bal.), Paulius Jankūnas 15 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 20 naud. bal.), Renaldas Seibutis 11 (3/4 trit.) Jonas Mačiulis (2/8 dvit., 6 atk. kam.) ir Domantas Sabonis po 10, Mindaugas Kuzminskas 8 (5 atk. kam.).