Lietuviai žais pagrindiniame Eurolygos turnyre

2009 01 07 0:00

Jaunieji "Lietuvos ryto" krepšininkai pateko į Ispanijoje vykstančio "Nike International Junior Classification Tournaments" turnyro finalą ir užsitikrino vietą Eurolygos finalo ketverto metu Berlyne vyksiančiame pagrindiniame turnyre.

Antradienį vykusiame pusfinalyje vilniečiai 95:80 (21:22, 32:21, 21:21, 21:16) įveikė Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) komandą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Įpusėjus susitikimui "Lietuvos rytas" įgijo dviženklį pranašumą - 53:43. Po didžiosios pertraukos ispanams pavyko šiek tiek priartėti (69:62), tačiau vilniečiai šanso iš rankų nepaleido. Ketvirtame kėlinyje Lietuvos komandos persvara buvo šoktelėjusi iki 21 taško (90:69).

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė 24 taškus (2-10/12) pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs O.Matulionis, D.Redikas surinko 20 taškų (2-5/5). Dvigubą dublį surinko ir J.Valančiūnas - 19 taškų ir 16 atkovotų kamuolių. Rezultatyvumu taip pat išsiskyrė 16 taškų surinkęs A.Pečiukevičius ir 10 - M.Kadzevičius. Badalonos ekipai J.Tomas įmetė 20 taškų, J.Franchas - 16, A.Ventura - 14.

Vakar vakare vykusiame finale "Lietuvos rytas" susitiko su Malagos "Unicaja" ekipa, kurioje rungtyniauja Tautvydas Sabonis. Pusfinalyje Malagos klubas 79:59 nugalėjo Barselonos "Regal Barceloną", o legendinio Lietuvos krepšininko A.Sabonio sūnus pelnė 10 taškų.