Lietuvis auklėjo varžovą

2009 02 23 0:00
NBA rungtynėse Ž.Ilgauskas (dešinėje) susikibo su varžovu Ch.Villanueva.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Klivlendo "Cavaliers" puolėjas Žydrūnas Ilgauskas savaitgalio rungtynėse paleido į darbą kumščius.

Naktį į šeštadienį antrąją vietą Rytų konferencijoje užimanti "Cavaliers" ekipa (42 pergalės/11 pralaimėjimų) Milvokyje 111:103 (25:27, 26:30, 35:25, 25:21) pranoko "Bucks" (27/31).

Ketvirtame kėlinyje šeimininkų krepšininkas Charlie Villanueva šiurkščiai sustabdė "Cavaliers" puolėją Andersą Varejao. Ž.Ilgauskas nutarė paauklėti komandos draugo skriaudiką ir kibo oponentui į atlapus. Šis neliko skolingas ir lietuvį sugriebė už kaklo. Abu peštukus netrukus išskyrė teisėjai ir kiti krepšininkai. Arbitrai Ch.Villanuevos kovinius sugebėjimus įvertino diskvalifikacine pražanga, Ž.Ilgauskui skyrė tik techninę.

"Cavaliers" vidurio puolėjas šiose rungtynėse per 27 minutes įmetė 11 taškų (2-4/5, 3-1/3), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo bei prasižengė 4 kartus.

Svečius į pergalę vedė LeBronas Jamesas, surinkęs net 55 taškus ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Lino Kleizos komanda Denverio "Nuggets" (37/18) Čikagoje pralaimėjo "Bulls" klubui (25/30) 99:116 (31:21, 23:33, 23:29, 22:33) ir nutraukė trijų pergalių iš eilės seriją.

Vakaruose trečiąją vietą užimantiems Denverio krepšininkams L.Kleiza per 28 minutes pelnė 16 taškų (2-3/7, 3-2/3, 1-4/4), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį.

Darius Songaila savaitgalį abejas rungtynes Vašingtono "Wizards" komandoje pradėjo starto penkete ir žaidė rezultatyviai, o burtininkai kartą sugebėjo laimėti.

Penktadienį Rytų konferencijos autsaideriai "Wizards" (13/43) svečiuose 107:96 (20:18, 25:24, 35:23, 27:31) palaužė Naujojo Džersio

"Nets" (24/32) ekipą. Lietuvis žaidė 28 minutes, įmetė 10 taškų (2-5/6), sugriebė 2 kamuolius bei penkiskart prasižengė.

Šeštadienį Vašingtono ekipa rungtyniavo beviltiškai ir neįmetusi nė vieno tritaškio iš devynių išvykoje net 67:98 (18:25, 20:27, 19:26, 10:20) pralaimėjo San Antonijaus "Spurs" (37/17).

D.Songailos kraityje per šį mačą - 15 taškų (2-6/10, 1-3/4), 2 atkovoti ir perimti kamuoliai.