Lietuviškas Eurolygos vakaras

2009 10 30 0:00
"Asseco Prokom" krepšininkai (juoda apranga) nesulaikė D.Lavrinovičiaus.

Trečiadienį ULEB Eurolygoje vyko penkerios antrojo turo rungtynės, per kurias žaidė net septyni krepšininkai iš Lietuvos.

Du "lietuviški" klubai šventė pergales, trys ekipos su mūsų šalies krepšininkais patyrė nesėkmes.

CSKA stringa.

Savojo žaidimo kol kas neatranda praėjusio Eurolygos sezono finalininkė Maskvos CSKA ekipa, kuri pirmajame ture vos vieno taško persvara Graikijoje įveikė Atėnų "Maroussi". Be traumuoto legionieriaus Trajano Langdono rungtyniavę maskviečiai užvakar savo aikštėje 69:74 nusileido Romos "Lottomatica" ekipai iš Italijos.

CSKA per pirmą rungtynių dalį vijosi varžovus, tačiau po spurto 17:2 trečiajame kėlinyje atitrūko 46:39. "Lottomatica" sugebėjo pasivyti varžovus - 58:58, o kelių minučių atkarpą laimėjusi 10:2 ir įgijusi lemiamą pranašumą iškovojo pirmąją pergalę Maskvoje per klubo istoriją.

Pralaimėjusiesiems Ramūnas Šiškauskas per 26 minutes pelnė 10 taškų (2-3/4, 1-4/4) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

"Nesugebėjome išlaikyti varžovų pasiūlyto tempo. Daug kalbėjome, kaip reikia stabdyti Romos klubo greitą puolimą, bet kalbos darbais nevirto", - skundėsi CSKA treneris Jevgenijus Pašutinas.

Brolis siaučia

Ispanų Madrido "Real" klubas su Darjušu Lavrinovičiumi ir Rimantu Kaukėnu namie 94:72 sutriuškino Tomo Pačėso treniruojamą lenkų Gdynės ekipą "Asseco Prokom". Svečiai per šias rungtynes kamuolį prarado net 20 kartų, o puolant jiems stigo agresyvumo - metė vos 4 baudas (pataikė 3).

"Vis dar nesugebame mažiau klysti. Šiose rungtynėse mums daug problemų kėlė D.Lavrinovičius ir J.Garbajosa. Kai po didžiosios pertraukos supratome, kaip juos sustabdyti, buvo per vėlu", - pažymėjo T.Pačėsas.

Naudingiausias pirmojo turo krepšininkas D.Lavrinovičius per 24 min. pelnė 19 taškų (2-6/7, 1-7/11), atkovojo 5, perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 8 pražangas. 27 min. rungtyniavusio R.Kaukėno sąskaitoje - 11 taškų (2-

4/5, 3-1/3) ir 2 perimti kamuoliai.

Jonas Mačiulis Vokietijoje vedė savo komandą Milano "Armani Jeans" (Italija) į pergalę. Buvęs žalgirietis per 33 min. surinko 18 taškų (2-5/10, 3-2/4), o "Armani Jeans" 79:70 pranoko šeimininkę Oldenburgo "EWE Baskets" ekipą. Kito Milano klubo legionieriaus Marijono Petravičiaus indėlis į pergalę kuklesnis: per 15 min. - 4 taškai ir 3 atkovoti kamuoliai.

M.Lukauskis neprisitaiko

Trečiadienį triuškinamą pralaimėjimą patyrė vienas Eurolygos favoritų Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) klubas, Ispanijoje neprilygęs Malagos "Unicaja" ekipai - 68:86. "Olympiacos" puolėjas Linas Kleiza per 31 min. įmetė 10 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, bet pataikė tik 33 proc. metimų (4 iš 12) ir išnaudojo pražangų limitą.

Be savo milžino Sofoklio Schortsianičio žaidę Pirėjo krepšininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 27-38.

Mindaugo Lukauskio Liono ASVEL klubas A grupėje namie po pratęsimo 76:78 nusileido Stambulo "Fenerbahce". Kaip ir prieš savaitę per rungtynes su "Žalgiriu", M.Lukauskis dažniau mėtė pro šalį: pataikė 1 dvitaškį iš 3, 1 tritaškį iš 4 - surinko 5 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

A grupė

Liono ASVEL - Stambulo "Fenerbahce" po pratęsimo 76:78 (12:12, 12:17, 22:26, 18:9, 12:14). A.Traore 29 tšk., B.Dixonas 19, K.Kanguras 9; T.Kinsey 21, O.Asikas 13, E.Preldzičius 11.

B grupė

Malagos "Unicaja" - Pirėjo "Olympiacos" 86:68 (30:18, 18:20, 23:12, 15:18). R.Deanas 19, P.Jeteras 11, J.Freelandas ir R.Archibaldas po 10; N.Vujčičius 17, M.Teodosičius 15, L.Kleiza 10 (2-3/9).

C grupė

Maskvos CSKA - Romos "Lottomatica" 69:74 (22:26, 19:13, 12:19, 16:16). Z.Planiničius 22, J.R.Holdenas 12, R.Šiškauskas 10; A.Hutsonas 15, H.Toure ir K.Winstonas po 13.

D grupė

Madrido "Real" - Gdynės "Asseco Prokom" 94:72 (30:22, 21:11, 17:12, 26:27). D.Lavrinovičius 19 (2-6/7), L.Bullockas 15, J.Garbajosa 13; Q.Woodsas 22, D.Loganas 19, R.Burrellas 14.

Oldenburgo "EWE Baskets" - Milano "Armani Jeans" 70:79 (16:11, 19:23, 16:15, 19:30). J.Fosteris 20, J.Perkovičius 14, R.Pauldingas 12; J.Mačiulis 18, M.Rocca 16, M.Hallas ir M.Mordente po 11.