Lietuviški akcentai Italijoje: triumfas ir ašaros

2016 06 15 6:00
Drauge su Milano krepšininkais triumfavo ir Mantas Kalnietis (centre). LaPresse/Scanpix nuotraukos

Pirmadienį finišavo Italijos vyrų krepšinio čempionatas (Serie A). Po metų pertraukos ir 27 kartą stipriausia šalies komanda tapo Milano „EA7 Emporio Armani“, kurioje nuo sezono vidurio žaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatas Mantas Kalnietis.

Sidabro medaliai įteikti Emilijos Redžo „Grissin Bon“ ekipai. Joje šį sezoną dirbo trys Lietuvos atstovai – krepšininkai Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas bei trenerio asistentas Donatas Slanina.

Finale ekipos varžėsi iki keturių pergalių, o iš viso prireikė šešerių rungtynių. Milano krepšininkai pirmadienį išvykoje 74:70 (21:19, 8:19, 16:12, 29:20) nugalėjo klubą „Grissin Bon“ ir finalo varžybų seriją laimėjo 4:2. Su starto penketu rungtynes pradėjęs ir 25 minutes žaidęs M. Kalnietis pelnė 7 taškus. 16 taškų prie pergalės prisidėjo Alessandro Gentile, 15 – Krunoslavas Simonas, 13 – Rakimas Sandersas.

39-erių Rimantui Kaukėnui (kairėje) nepavyko šeštą kartą tapti Italijos čempionu.

Beje, penkerius metus Milane praleidęs A. Gentile po finalo prabilo galintis palikti „Emporio Armani“ klubą. Pasak krepšininko, kai jis pratęsė sutartį su klubu, norėjo laimėti šalies čempionatą. „Tai ir padarėme. Tai gali būti mano paskutinis sezonas šiame klube“, – kalbėjo 23 metų 200 cm ūgio italas.

Šeimininkų ekipoje nesulaikomas buvo 39 metų R. Kaukėnas. Per 29 minutes jis pataikė visus 6 dvitaškius, du tritaškius iš 7 ir iš viso surinko 18 taškų. Į nacionalinę rinktinę kviečiamas D. Lavrinovičius per 11 minučių pelnė 2 taškus.

Internetą greitai apskriejo po varžybų užfiksuoti kadrai su verkiančiu R. Kaukėnu, kurį guodė komandos draugai. Šią nesėkmę skaudžia išgyvenęs Rimantas klubui „Grissin Bon“ atstovauja nuo 2013 metų. R. Kaukėną guodė ne tik D. Lavrinovičius, bet ir aistringiausi „Grissin Bon“ gerbėjai. Pernai Emilijos Redžo komanda Italijos pirmenybių finale 3:4 pralaimėjo Sasario „Dinamo“ krepšininkams.

Šį sezoną R. Kaukėnas vidutiniškai per rungtynes pelnė 12,9 taško. Iš viso Italijos čempionu R. Kaukėnas yra tapęs 5 kartus. Visus juos – su jau bankrutavusia Sienos „Montepaschi“ komanda (2007, 2008, 2009, 2011, 2012 metais). O pagal Italijos pirmenybių finaluose pelnytus taškus (441) Rimantas pakilo į antrąją vietą.