Lietuviški klubai išskleidė sparnus

2009 04 21 0:00
Po mačo L.Kleiza dėkoja į pergalę komandą atvedusiam Ch.Billupsui.

Kaip ir Klivlendo "Cavaliers" su Žydrūnu Ilgausku, Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias varžybas pergalingai pradėjo Denverio "Nuggets" su Linu Kleiza.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos iki 4 pergalių pirmosiose rungtynėse "Nuggets" krepšininkai sekmadienį namie 113:84 (27:25, 28:22, 32:22, 26:15) sutriuškino Naujojo Orleano "Hornets" komandą. Susitikimo lūžis įvyko trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje, kai Denverio klubas kelias minutes parklupdė varžovus 21:0 ir atitrūko 28 taškais - 97:69.

L.Kleiza per 24 minutes arenos šeimininkams pelnė 13 taškų (pataikė 2 tritaškius iš 4, abu dvitaškius ir realizavo visus 3 baudų metimus), po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išvengė klaidų bei kartą prasižengė. 36 taškais prie pergalės prisidėjo Chauncey Billupsas. Jis pataikė net 8 iš 9 tritaškių ir pasiekė savo daugiausia įmestų tritaškių NBA karjeroje rekordą.

Svečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Chrisas Paulas (21 tšk. ir 11 rezultatyvių perdavimų) bei Predragas Stojakovičius (13 tšk.).

Antrąsias serijos rungtynes Denveryje komandos žais rytoj.

Kitame Vakarų ketvirtfinalyje Los Andželo "Lakers" savo aikštėje nugalėjo Jutos "Jazz" - 113:100. Rytų konferencijoje Orlando "Magic" namie 98:100 nusileido Filadelfijos "76ers" ir serijoje atsilieka 0:1. Pirmojoje Atlantos "Hawks" ir Majamio "Heat" dvikovoje net 26 taškų skirtumu - 90:64 - triumfavo savo arenoje rungtyniavę "Hawks" krepšininkai.