Lietuviškoje akistatoje J. Valančiūnas pranoko D. Motiejūną

2016 03 07 10:18
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Pirmą kartą šį sezoną įvykusioje NBA lietuvių komandų akistatoje triumfavo Hjustono „Rockets“ (31–32) ekipa. Donato Motiejūno atstovaujama Teksaso ekipa svečiuose 113:107 (26:30, 25:31, 26:24, 36:22) nugalėjo Toronto „Raptors“ (41–20) su Jonu Valančiūnu.

Valančiūnas per 28 minutės spėjo pelnyti 12 taškų (5/9 dvit., 2/2 baud. met.), atkovoti 10 kamuolių ir blokuoti 3 varžovų metimus. Taip pat jis padarė vieną klaidą ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Kitoje barikadų pusėje buvęs ir rungtynes startiniame penkete pradėjęs Motiejūnas per 20 minučių pelnė 4 taškus (1/3 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą tačiau po du kartus suklydo ir prasižengė.

Tiesa, abiejų žaidėjų iš Lietuvos tarpusavio akistatos buvo retas reiškinys. Dažniau šie krepšininkai grumdavosi su savo tiesioginiais oponentais – Donatas Motiejūnas su Luisu Scola, o Jonas Valančiūnas stumdėsi su Dwightu Howardu.

Fantastiškas rungtynes sužaidė ir Hjustono ekipos vedlys Jamesas Hardenas. Gynėjas per 43 minutes pelnė 40 taškų (8/13 dvit., 3/7 trit. 15/19 baud. met.) bei atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Svečiai ketvirtąjį rungtynių kėlinį pradėjo dar turėdami aštuonių taškų deficitą (77:85), tačiau būtent Hardeno vedami J.B. Bickerstaffo auklėtiniai sugebėjo persverti rungtynių svarstykles. Hardenas vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 20 taškų.

Pergalingą atkarpą gynėjas sužaidė iki susitikimo pabaigos likus tik kiek daugiau nei vienai minutei. Po DeMaro DeRozano dvitaškio „Raptors“ susigrąžino minimalų pranašumą (105:104), tačiau Hardenas netrukus pridėjo penkis taškus be jokio atsako ir visam laikui išvedė savo komandą į priekį.

Toronto ekipa namų arenoje nebuvo pralaimėjusi nuo pat sausio 3-iosios. Toronte vietos „Raptors“ šventė net 12 pergalių iš eilės. Tuo metu „Rockets“ Kanadoje laimėjo pirmą kartą nuo 2006–2007 metų sezono.

„Raptors“: Luisas Scola 21, DeMaras DeRozanas 19, Kyle'as Lowry 17 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 40 (14 rez. perd.), Corey Breweris 23, Dwightas Howardas 21 (11 atk. kam.), Trevoras Ariza 13.