Lietuvių akistatoje geresnis buvo Ž.Ilgauskas

2009 04 10 0:00
Ž.Ilgauskas (pašokęs) po D.Songailos ekipos krepšiu sugriebė net 13 kamuolių.

Per Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionatą trečiadienį akis į akį susitiko du Lietuvos krepšininkai.

Absoliutus lygos lyderis Klivlendo "Cavaliers" (63 pergalės/15 pralaimėjimų) klubas su Žydrūnu Ilgausku savo aikštėje 98:86 (26:13, 22:24, 30:21, 20:28) parklupdė Rytų konferencijos autsaiderę Vašingtono "Wizards" (18/61) komandą su Dariumi Songaila.

Tai buvo jau 38-oji Klivlendo ekipos pergalė namie iš 39 galimų. "Cavaliers" tapo pirmąja NBA komanda, per reguliarųjį sezoną namų arenoje pasiekusia dvi 15 laimėtų rungtynių serijas.

Ž.Ilgauskas per 21 minutę nugalėtojams pelnė 7 taškus (pataikė 2 dvitaškius iš 6 ir 3 baudų metimus iš 4), po krepšiais atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, dukart suklydo bei kartą prasižengė.

D.Songaila per 10 minučių irgi pelnė 7 taškus (2-3/4, 1-1/1), 3 kartus po krepšiais sugriebė kamuolį ir 2 sykius prasižengė.

21 tašku prie pergalės prisidėjo "Cavaliers" lyderis LeBronas Jamesas, 14 - Maurice'as Williamsas. Svečių komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Andray Blatche'as (14 tšk.) ir Javaris Crittentonas (11 tšk.).

Aštuntą pergalę iš eilės iškovojo antrąją vietą Vakaruose užimantis Denverio "Nuggets" (53/26) klubas su Linu Kleiza - 122:112 (27:29, 26:27, 36:28, 33:28) nugalėjo Oklahomos "Thunder" (21/57) komandą.

20 minučių aikštelėje praleidęs Linas Kleiza pelnė 17 taškų (2-4/8, 3-2/5, 1-3/5), atkovojo 4 kamuolius, kartą rezultatyviai perdavė kamuolį ir sykį prasižengė. Per ketvirtąjį kėlinį pelnęs net 12 taškų, Lietuvos rinktinės puolėjas padėjo "Nuggets" atitrūkti nuo varžovų. Rezultatyviau už L.Kleizą žaidė Carmelo Anthony (31 tšk.), Nene Hilario (26) ir Chauncey Billupsas (18).

Oklahomos komandos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Kevinas Durantas (31 tšk.) ir Jeffas Greenas (24 tšk.).