Lietuvių indėlis į „Raptors“ ir „Rockets“ pergales – kuklus

2014 03 10 9:30
J.Valančiūnas prieš N.Petkovičių USA Today/Scanpix nuotrauka

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sekmadienį pergales iškovojo abi komandos, kurioms atstovauja Lietuvos rinktinės aukštaūgiai, o mūsiškiai pasirodė blankiai.

Toronto "Raptors" (36/25) klubas su Jonu Valančiūnu svečiuose 111:104 (33:33, 20:19, 30:24, 28:28) įveikė Minesotos "Timberwolves" (31/31) ekipą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas per 24 minutes įmetė 4 taškus (2/4 dvit.), sugriebė 9 atšokusius kamuolius (4 - puolime), atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, dusyk suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Svečiai varžovus užbombordavo tritaškiais - tikslą pasiekė net 14 iš 24 tolimų metimų (58,3 proc.)

Toronto komandoje rezultatyviausiai žaidė 25 taškus (6/14 dvit., 2/3 trit.) surinkęs DeMaras DeRozanas. Trigubą dublį atlikusio Kyle'o Lowry sąskaitoje - 20 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų. Po 15 taškų pridėjo Amiras Johnsonas (6/7 dvit., 1/2 trit.), Terrence'as Rossas (3/4 trit.) ir Steve'as Novakas (5/6 trit.), 12 - Greivis Vasquezas.

Aikštės šeimininkų gretose pasižymėjo netoli trigubo dublio buvęs Kevinas Love'as. Aukštaūgio sąskaitoje - 26 taškai (5/13 dvit., 4/9 trit., 4/4 baudų), 11 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.20 taškų įmetė Kevinas Martinas, 17 - Nikola Pekovičius (8/13 dvit., 11 atk. kam.) ir Corey Breweris (6 per. kam.), 8 - Ricky Rubio (3/8 dvit., 7 rez. perd.).

"Raptors" krepšininkai užima trečią vietą Rytų konferencijoje ir pirmauja Atlanto divizione.

Donato Motiejūno atstovaujama Hjūstono "Rockets" (44/19) komanda namuose po pratęsimo 118:113 (28:30, 19:24, 26:31, 33:21, 12:7) palaužė Portlando "Trail Blazers" (42/21) krepšininkus ir iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai po trijų kėlinių turėjo 12 taškų deficitą (73:85) bei į priekį išsiveržė tik likus 1,25 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po Jeremy Lino tolimo šūvio (102:101). Pratęsimą išplėšė tritaškį pataikęs "raketų" lyderis Jamesas Hardenas, o paskutinėje svečių atakoje J.Linas perėmė kamuolį iš Nicolaso Batumo.

Iki papildomo laiko pabaigos likus 2 minutėms 113:110 pirmavo Portlando ekipa, tačiau vėliau taškus pelnė vien aikštės šeimininnkai.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Jamesas Hardenas, kurio sąskaitoje - 41 taškas (5/17 dvit., 7/12 trit., 10/11 baudų), 10 atkovotų bei 6 perimti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai. 26 taškus pridėjo J.Linas (5/10 dvit., 2/7 trit., 10/12 baudų), 17 - Dwightas Howardas (12 atk. kam., 3 bl.), 16 - Chandleris Parsonsas, 12 - Patrickas Beverley (4/5 dvit., 0/3 trit., 4 per. kam.).

D.Motiejūnas per 8 minutes prametė vienintelį dvitaškį, atkovbojo 3 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė.

Svečiams LaMarcusas Aldridge'as (9/26 dvit., 12 atk. kam., 2 bl.) pelnė 28, Wesley Matthewsas - 26, Damianas Lillardas (3/5 trit.) - 21, Robertas Lopezas (11 atk. kam., 5 bl.) - 11, Mo Williamsas (11 rez. perd.) - 10 taškų.

"Rockets" krepšininkai užima trečią vietą Vakarų konferencijoje ir žengia antri Pietvakarių divisione.