Lietuvių klubai iškovojo pergales

2014 05 01 8:46
Reuters/Scanpix nuotrauka

Pergales trečiadienį žaistose rungtynėse pasiekė abu „lietuviški“ NBA klubai. Toronto „Raptors“, kuriai Jonas Valančiūnas pelnė 16 taškų, Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį prieš Bruklino „Nets“ komandą, o Hiustono „Rockets“, kurioje ir vėl nežaidė Donatas Motiejūnas, išvengė iškritimo iš atkrintamųjų varžybų.

J.Valančiūnas pelnė 16 taškų

Kiaura gynyba ketvirtajame kėlinyje, per kurį Bruklino „Nets“ pelnė net 44 taškus, Toronto „Raptors“ ekipai galėjo kainuoti pergalę, tačiau šeimininkus išgelbėjo rezultatyviausias karjeros rungtynes atkrintamosiose varžybose sužaidęs Kyle'as Lowry. Krepšininkas pelnė 36 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o „Raptors“ 115:113 (28:25, 34:19, 29:25, 24:44) įveikė „Nets“ komandą. NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki 4 pergalių Kanados ekipa išsiveržė į priekį 3-2.

Toronto klubas šiame mače iššvaistė net 26 taškų pranašumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Raptors“ vis dar pirmavo 94:72, tačiau iki kėlinio pabaigos likus daugiau nei 7 minutėms, Alanas Andersonas pataikė tritaškį su pražangą ir sumažino „Nets“ deficitą iki 10 taškų – 87:97. Iki ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms 16 sekundžių, Joe Johnsonas smeigė dar vieną tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą – 101:101.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi Lowry, kuris pelnė 7 taškus, Greivisas Vazquezas pridėjo dar 3 ir iki rungtynių pabaigos likus 27 sekundėms, Toronto klubas buvo priekyje 111:108. Johnsonui prametus, „Nets“ ėmė prasižengti prieš šeimininkus. DeMaras DeRozanas realizavo 4 baudos metimus ir „Raptors“ šventė pergalę.

Jonas Valančiūnas nugalėtojams per 25 minutes pelnė 16 taškų (7/10 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, sykį prarado kamuolį ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Įdomu pažymėti, kad „Nets“ ketvirtajame kėlinyje spurtavo tuomet, kada Valančiūnas laiką leido ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 36 (6/9 tritaškių, 6 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 23 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), Greivisas Vazquezas 15 (6 atk. kam.).

„Nets“: Joe Johnsonas 30, Mirza Teletovičius 17 (7 atk. kam.), Deronas Williamsas (9 rez. perd., 4 per. kam.) ir Alanas Andersonas po 13, Paulas Pierce'as 10.

„Rockets“ išvengė iškritimo iš atkrintamųjų varžybų

Dwightas Howardas atliko dvigubą dublį ir padėjo Hiustono „Rockets“ laimėti namuose bei pratęsti NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio seriją. „Rockets“ 108:98 (30:27, 26:21, 26:29, 26:21) įveikė Portlando „Trail Blazers“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-3.

„Blazers“ galėjo pakeisti rungtynių eigą ketvirtajam kėliniui artėjant į pabaigą. Likus šiek tiek daugiau nei pustrečios minutės iki šio ketvirčio pabaigos, „Blazers“ gynėjas Damianas Lillardas dvitaškiu metimu sumažino savo ekipos atsilikimą iki 2 taškų – 98:100. Tačiau tai buvo viskas, ką Portlando krepšininkai galėjo padaryti šiose rungtynėse. Jamesas Hardenas smeigė tritaškį metimą, Terrence'as Jonesas pelnė du taškus, tuomet Hardenas dar du kartus pasižymėjo nuo baudų metimo linijos ir Hiustono komanda, spurtavusi 8:0, nepaliko vilčių svečiams.

Viena iš pagrindinių „Rockets“ pergalės priežasčių buvo ta, kad pirmą kartą šioje serijoje šios komandos priekinės linijos žaidėjams pavyko sustabdyti LaMarcusą Aldridge'ą. Iki šio mačo tiesiog siautėjęs, aukštaūgis šiose rungtynėse pelnė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Portlando krepšininkai šiame mače ant savo marškinėlių buvo užsirašę „Dr. Jack“ ir „77“, tokiu būdu pagerbdami neseniai mirusį buvusį ekipos trenerį Jacką Ramsay. Šį užrašą „Blazers“ žaidėjai nešios iki pat šio sezono pabaigos.

Lietuvis Donatas Motiejūnas trenerio Kevino McHale'o sprendimu aikštelėje nepasirodė.

„Rockets“: Dwightas Howardas 22 (14 atk. kam.), Jeremy Linas 21, Chandleris Parsonsas 20, Jamesas Hardenas 17 (7 rez. perd., 3 per. kam.), Omeras Ašikas 10 (15 atk. kam.).

„Blazers“: Wesley Matthewsas 27, Damianas Lillardas 26 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Robinas Lopezas 17 (8 atk. kam., 4 blk.), Nicolas Batumas 15, LaMarcusas Aldridge'as 8 (8 atk. kam., 4 blk.).