"Lietuvių" komandos NBA pralaimėjo

2013 01 16 8:54
Jamesas Hardenas (Hjustono „Rockets“) /AFP/Scanpix nuotrauka

Donatas Motiejūnas aikštelėje pasirodė tada, kai jau viskas buvo aišku ir joje praleido vos pustrečios minutės, prametė tritaškį, pataikė vieną baudą iš dviejų, o jo atstovaujama Hjustono „Rockets“ (21-18) komanda pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

Kevino McHale'o auklėtiniai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje 109:117 (29:28, 30:30, 18:32, 32:27) turėjo pripažinti Los Andželo „Clippers“ (30-9) ekipos pranašumą.

Besibaigiant antrajam kėliniui „raketos“ dar turėjo 3 taškų pranašumą (59:56), tačiau tuomet įvyko rungtynių lūžis. Po ilgosios pertraukos grįžę „Clippers“ surengė du spurtus – 12:0 ir 13:2.

Po šio nokdauno „Rockets“ nebeatsitiesė ir tik rungtynių pabaigoje pelnė 11 iš paskutinių 14 taškų bei simboliškai sumažino atsilikimą.

Kalifornijos ekipa itin taikliai atakavo iš trijų taškų zonos ir pataikė net 11 tritaškių iš 19 bandymų (58 proc.), kuomet varžovai atakavo vos 35 proc. tikslumu (13/37 trit.).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė ir 30 taškų pelnė Jamalas Crawfordas. Šį sezoną „Clippers“ laimėjo net 11 rungtynių iš 12, kuomet Crawfordas būdavo rezultatyviausias komandos žaidėjas.

„Man lieka lengvas darbas – tik rinkti taškus. Grantas, Blake'as ir kiti vyrukai sukuria man puikias progas pelnyti taškus. Aš tiesiog turiu pataikyti metimus, jie atlieka visą „juodą“ darbą“, – sau laurų neprisiėmė Crawfordas.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 23 (2/9 trit., 5 kld.), Chandleris Parsonsas 17, Carlosas Delfino 16, Marcusas Morrisas 12 (8 atk. kam.), Jeremy Linas 12 (10 rez. perd.).

„Clippers“: Jamalas Crawfordas 30 (5/7 trit.), Blake'as Griffinas 19 (8 rez. perd., 6 kld.), Ericas Bledsoe 19, Mattas Barnesas 18, Willie Greenas 15, DeAndre Jordanas 9.

Hjustono komanda pralaimėjimų seriją artimiausiu metu bandys nutraukti mače su Dalaso „Mavericks“. Tuo tarpu „Clippers“ išvykoje žais su Minesotos „Timberwolves“ ekipa.

Rungtynių vaizdo reportažas:

"Raptors" suklupo dar sykį

Net trys Bruklino „Nets“ (23-15) komandos žaidėjai pelnė virš 20 taškų, o jų vedama ekipa pratęsė ilgiausią pergalių seriją Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

„Nets“ namuose 113:106 (27:27, 27:23, 29:26, 30:30) įveikė Toronto „Raptors“ (14-24) klubą, kurio garbę gina du lietuviai, ir iškovojo septintą pergalę iš eilės.

Tai yra ilgiausia „Nets“ pergalių serija nuo pat 2005-2006 m. sezono, kuomet ji laimėjo 14 rungtynių iš eilės.

Besibaigiant trečiajam kėliniui „Raptors“ atsilikinėjo tik penkiais taškais (76:81), tačiau šeimininkai šovė į priekį 12:2 ir susikrovė dviženklę persvarą (93:78). Tokį pranašumą „Nets“ išlaikė iki mačo pabaigos likus žaisti 2 minutėms.

Kanados komanda spurtavo 7:0 ir deficitą nukirpo per pusę. Kyle'as Lowry dar smeigė du tritaškius (106:111), bet pakovoti dėl pergalės buvo per mažai laiko.

„Nets“ ekipai laimėti nesutrukdė pralaimėta kova dėl kamuolių (34:41) ir prasčiau mėtyti tritaškiai (38 proc. prieš 54 proc.). Ją gelbėjo vos šešios padarytos klaidos, kuomet varžovai suklydo 13 kartų.

Kanados klubui dėl kelio skausmų negalėjo padėti Linas Kleiza. Kitas lietuvis Jonas Valančiūnas vis dar gydosi delnikaulio lūžį.

Šį sezoną „Nets“ laimėjo visas 15 rungtynių, kuomet žaisdavo prieš mažiau nei 50 proc. pergalių iškovojusias komandas.

„Nets“: Brookas Lopezas 22 (9 atk. kam., 10/10 baudų), Joe Johnsonas 21, Deronas Williamsas 21 (7 rez. perd., 8/8 baudų), Andray Blatche 14, Mirza Teletovičius 10, C.J. Watsonas 9.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 21 (7/7 baudų, 4/5 trit.), Jose Manuelis Calderonas 15 (3/4 trit.), Amiras Johnsonas 15, Edas Davisas 12 (7 atk. kam.), DeMaras Derzonas 12.

Kitas rungtynes „Raptors“ namuose žais su Čikagos „Bulls“ ekipa, o „Nets“ komandos pergalių seriją savo aikštėje bandys nutraukti Atlantos „Hawks“ krepšininkai.