Lietuvių pergalės su degėsių kvapu

2010 08 30 0:00
Lietuviai (balta apranga) ilgai ieškojo spragų Kanados komandos gynyboje.

Lietuvos krepšinio rinktinė nenuvylė savo gerbėjų ir pasaulio čempionatą Turkijoje savaitgalį pradėjo dvejomis pergalėmis. Vis dėlto krepšininkų žaidimas jų gerbėjams kol kas kelia nemažai nerimo.

Pirmąją varžybų dieną šeštadienį Izmiro mieste lietuviai 92:79 nugalėjo Naujosios Zelandijos komandą. Vakar mūsų rinktinė D grupės varžybose iškovojo antrą pergalę, po atkaklios kovos ir tikro nervų karo 70:68 palaužusi Kanados ekipą.

Rinktinės gerbėjams kol kas nerimo kelia kai kurie žaidimo elementai. Iš geriausių šalies krepšininkų suburta komanda katastrofiškai atakuoja nuo baudų metimo linijos. Lietuviai per pirmąsias dvejas rungtynes leido sau prabangą nepataikyti net 23 baudos metimus, be to, jie iš šios zonos atakavo vos 64 proc. taiklumu (41 iš 64). Nesunku suvokti, kad realizuojant baudų metimus kovoti dėl pergalės nereiktų iki paskutinių dvikovos sekundžių.

Turi lietuviai kur tobulėti. Anksčiau snaiperių savybėmis garsėjusi komanda Turkijoje kol kas pataiko tik 28 proc. tritaškių (13 iš 46).

"Nesuprantu. Turime tiek daug snaiperių, o nesugebame pataikyti", - po vakarykščių rungtynių atsiduso rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra.

"Neturime mąstyti, kodėl pataikome ar nepataikome. Per kitas rungtynes reikia eiti į aikštę ir mesti. Juk anksčiau ar vėliau vis vien pataikysime", - įsitikinęs gynėjus Martynas Pocius.

Pašalinti trūkumus Lietuvos komanda dar turi laiko. Šiandien D grupei poilsio diena, o kitas rungtynes mūsiškiai žais rytoj vakare su Ispanija.

Nesitikėjo varžovų spaudimo

Rungtynes su kanadiečiais lietuviai pradėjo tarsi snūduriuodami. Varžovai tuo puikiai pasinaudojo ir atitrūko 7:0, 15:4. Lietuvių kilmės trenerio Leo Rautinio auklėtiniai tvirtai jautėsi aikštėje ir naudojosi lietuvių klaidomis bei netaikliais metimais. Po dviejų kėlinių atletiškais krepšininkais išsiskirianti Kanada pirmavo 43:33. Trečiame kėlinyje skirtumas ne mažėjo, o didėjo. 25 minutę kanadiečiai įgijo rekordinę 17 taškų persvarą - 56:39. Galiausiai lietuviai išsijudino ir ėmė džiuginti savo sirgalius. Dar iki ketvirto kėlinio mūsiškiai priartėjo per vieną metimą (55:57), o lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliu Tomo Delininkaičio tritaškiu - 58:57. Nuo šio momento aikštėje užvirė tikras nervų karas, kurį galiausiai laimėjo lietuviai - 70:68. Varžovai galėjo išplėšti pergalę, bet Denhamo Browno mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

"Leidome varžovams diktuoti tempą. Varžovai jau dvikovos pradžioje užspaudė mus, o tam nebuvome pasirengę ir vėliau atsitiesti buvo sunku, - po susitikimo kalbėjo gynėjas M.Pocius. - Po pertraukos gerokai pagerinome gynybą. Nebebuvo kur trauktis, privalėjome kovoti iki galo."

K.Kemzūra liko sužavėtas auklėtinių kovingumu: "Esu laimingas dėl galutinio rezultato ir pergalės. Džiaugiuosi, kad krepšininkai sugebėjo parodyti tikrą kovotojų charakterį ir išplėšti pergalę."

Nesugaudė lyderio

Tvarkytis su Naująja Zelandija lietuviams sekėsi geriau. Per pirmą kėlinį aikštėje virė atkakli kova, bet antrą Lietuvos komanda pradėjo įspūdingu spurtu 18:2 ir nutolo 43:26. Įpusėjus rungtynėms mūsiškiai pirmavo 50:34. Po didžiosios pertraukos varžovai kelis kartus buvo priartėję iki 8 taškų, tačiau perlaužti susitikimo eigos nesugebėjo.

Nors lietuviai šventė pergalę 13 taškų skirtumu (92:79), nugalėtojų pranašumas galėjo būti didesnis. Mat ketvirtame kėlinyje rungtynių sekretoriatas per neatidumą neįskaitė vieno taiklaus Manto Kalniečio baudos metimo.

Naujosios Zelandijos rinktinė patvirtino iš toli dažnai metančios komandos statusą. Varžovų ekipa metė net 25 tritaškius, bet pataikė tik 4 (16 proc.).

Lietuviams užvakar niekaip nesisekė sustabdyti Naujosios Zelandijos ekipos lyderio Kirko Penney, kuris 2006-2007 metais žaidė Kauno "Žalgiryje". K.Penney į lietuvių krepšį įmetė net 37 taškus.

"Be abejo, žinojome, ko galima tikėtis iš K.Penney. Tačiau kai komandoje yra aiškus lyderis, o kiti žaidėjai kur kas žemesnio lygio, kai tas lyderis užbaigia 4 iš 5 komandos atakų, natūralu, kad įmeta daug taškų. Tačiau lygiavertės pamainos K.Penney neatsirado", - paaiškino P.Jankūnas.

Per rungtynes su Naująja Zelandija jau dvikovos pradžioje čiurnos traumą patyrė Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Vėliau aikštėje jis nepasirodė, tačiau per vakarykštį susitikimą su Kanada į aikštę išbėgo.

Čempionai krito

Pirmąją pasaulio čempionato dieną staigmenų nebuvo išvengta. Libanas netikėtai 81:71 įveikė Kanadą, o planetos čempionų titulą ginantys ispanai gavo pirmą antausį, 66:72 pralaimėję prancūzams.

Ispanija užtikrintai pradėjo susitikimą ir pirmavo 23:11, bet vėliau iššvaistė pranašumą ir leido varžovams persverti rezultatą. Pasaulio čempionai žaidė nervingai, labai netaikliai atakavo nuo baudų metimo linijos (17 iš 32) ir iš dvitaškio zonos (11 iš 31).

"Rungtynių pabaigoje paleidome vadžias iš savo rankų. Prancūzai geriau žaidė paskutines 5 minutes. Tie, kas geriau žaidžia rungtynių pabaigą, dažniausiai laimi rungtynes", - tvirtino Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo.

Tuo metu pirmą pergalę Libano komanda šventė nevaržydama emocijų.

"Iš savęs mes tikimės daugiau, nei likęs pasaulis tikisi iš mūsų", - triumfavo šios rinktinės treneris Tabas Baldwinas.

D grupė

Lietuva - Naujoji Zelandija 92:79 (25:24, 25:10, 24:27, 18:18).

Lietuva: L.Kleiza 27, P.Jankūnas 15, J.Mačiulis 14, M.Gecevičius ir T.Delininkaitis po 8, T.Klimavičius ir M.Kalnietis po 6, S.Jasaitis 4, M.Pocius ir R.Javtokas po 2, R.Seibutis 0.

Naujoji Zelandija: K.Penney 37, M.Vukona 19, T.Abercrombie 7, Ph.Jonesas 6, A.Pledgeris 5, C.Bradshaw 3, L.Taitas 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 28/42 (67 proc.) ir 22/40 (65 proc.), tritaškiai 4/16 (25) ir 4/25 (16), baudų metimai 24/38 (63) ir 23/32 (72). Kamuolys atkovotas 35 ir 38, perimtas 4 ir 9, rezultatyviai perduotas 18 ir 13, prarastas 13 ir 11, blokuotas 3 ir 2 kartus.

Lietuva - Kanada 70:68 (12:20, 21:23, 22:14, 15:11).

Lietuva: L.Kleiza 18, T.Delininkaitis ir M.Pocius po 11, J.Mačiulis 8, T.Klimavičius ir M.Kalnietis po 7, P.Jankūnas 4, R.Seibutis ir S.Jasaitis po 2, M.Gecevičius ir R.Javtokas taškų nepelnė.

Kanada: J.Andersonas 15, J.Anthony 12, D.Brownas 11, L.Kendallas 9, A.Rautinis 7, S.Shepherdas ir J.Bucknoras po 5, A.Doornekampas 3, R.Bellas 1.

Kanada - Libanas 71:81 (20:20, 17:14, 21:23, 13:24). J.Anthony 17, D.Brownas 13, A.Rautinis 10; F.El Khatibas 31, R.Fahedas 17, M.Freije 12.

Prancūzija - Ispanija 72:66 (9:18, 18:10, 16:16, 29:22). M.Gelebale 16, N.Batumas 14, A.Albicy 13; J.C.Navarro 17, R.Fernandezas 13, F.Reyesas 9.

Libanas - Prancūzija 59:86

Ispanija - Naujoji Zelandija vakar vėlai vakare.