Lietuvių pralaimėjimas komplikavo padėtį

2007 08 10 0:00

Ispanijoje vykstančiame Europos jaunių vaikinų (iki 18 metų) krepšinio čempionate trečiadienį pirmą nesėkmę patyrė Lietuvos rinktinė.

Per antras F ketvirtfinalio grupės rungtynes ji 82:87 (22:17, 23:28, 17:25, 22:17) nusileido bendraamžiams iš Ispanijos.

17 taškų mūsų komandai pelnė Donatas Motiejūnas, 15 - Adas Juškevičius, po 11 - Vytenis Lipkevičius ir Šarūnas Vasiliauskas. Didžiausiam Ispanijos talentui Ricardo Rubio tai buvo rezultatyviausios Europos čempionato rungtynės - jis pelnė net 33 taškus. Žaisdamas visas 40 minučių ispanas pataikė 4 tritaškius iš 6 ir 13 baudų metimų iš 15.

Likus žaisti pustrečios minutės Š.Vasiliausko tritaškis išvedė lietuvius į priekį (80:79), tačiau lemiamu momentu prabilo R.Rubio, kuriam spalį sukaks 17 metų. Praėjusį sezoną žaidęs Eurolygoje su Badalonos "Joventut" komanda jaunasis talentas įmetė du baudos metimus, o paskutinę minutę pelnė 4 taškus ir įtvirtino ispanų pergalę.

Šiame čempionate R.Rubio per rungtynes vidutiniškai pelno 22 taškus. Rezultatyviau už jį rungtyniauja tik graikų ekipos lyderis K.Koufosas (22,4 tšk.). Jis čempionate niekam nenusileidžia ir pagal atkovotus kamuolius (11,6). Devintą vietą šioje kategorijoje užima V.Čepukaitis (8,6). Antras pagal rezultatyvius perdavimus yra Ž.Janavičius - vid. 5,0.

Vakar vėlai vakare lemiamas rungtynes lietuviai žaidė su grupės lydere Serbijos rinktine, kuri trečiadienį 107:59 sutriuškino Vokietijos ekipą ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

Tik pergalė, ir ne mažiau kaip dviejų taškų skirtumu, Lietuvos komandai atvertų kelią į pusfinalį. Per kitas F grupės rungtynes trečiadienį Rusijos krepšininkai 71:63 nugalėjo Kroatijos penketuką.

Po trečiadienį įvykusių E grupės susitikimų tapo aišku, kad kitame pusfinalyje žais Graikijos ir Latvijos komandos: Estija - Izraelis 69:70, Latvija - Turkija 73:68, Prancūzija - Graikija 81:82.