Lietuvių tritaškių banga nuplovė olandus

2015 08 28 20:51

Puikiai tritaškius metusi Lietuvos rinktinė atsitiesė po dviejų iš eilės nesėkmių draugiškų rungtynių cikle. Jono Kazlausko auklėtiniai Graikijoje, „Akropolio“ taurės turnyre 94:72 (26:18, 24:16, 23:19, 21:19) pranoko Olandijos rinktinę.

Lietuviai prieš tai buvo pralaimėję dvejas rungtynes – praėjusią savaitę kroatams ir dieną prieš tai – turkams, tačiau dvikova su Olandija tapo proga atsitiesti ir komandai, ir individualiems žaidėjams.

Lietuvos rinktinė pataikė 12 tritaškių iš 21, o ypatingai išsiskyrė 5 tolimus metimus realizavęs Artūras Milaknis.

Rezultatyviausias rungtynes šią vasarą sužaidė Mindaugas Kuzminskas, mačą pradėjęs starto penkete ir per 30 minučių surinkęs 18 taškų. Tuo metu Mantas Kalnietis dar per pirmą kėlinį įmetė 10 taškų ir pirmą kartą šią vasarą pelnė dviženklį taškų skaičių.

Kalniečio vedama rinktinė šovė į priekį jau pirmajame kėlinyje, kai 8-ąją minutę jau pirmavo dviženkle persvara – 22:12.

Antrajame kėlinyje olandai priartėjo iki 33:38, tačiau lietuviai ketvirtį pabaigė spurtu 12:1 ir įpusėjus dvikovai solidžiai pirmavo – 50:34.

Trečio kėlinio pirma pusė mūsiškiams tapo didžiausia rungtynių duobe. Daugiau nei penkias minutes jie nesugebėjo pataikyti iš žaidimo, tačiau varžovai nesugebėjo priartėti (42:53). Taškų badą nutraukė tritaškį pataikęs Paulius Jankūnas ir tada krepšys mūsiškiams atsirišo.

Per 4 minutes lietuviai pelnė 17 taškų, o labiausiai per šią atkarpą pasižymėjo 7 taškus iš eilės pelnęs Kuzminskas.

Paskutinis kėlinys suteikė progą paeksperimentuoti treneriui Jonui Kazlauskui. Aikštėje po ilgos pertraukos pasirodė Artūras Gudaitis, o pagrindiniai žaidėjai veiksmą stebėjo nuo suolo.

Lietuvos rinktinė šiame mače atliko net 25 rezultatyvius perdavimus, o labiausiai pasižymėjo 6 kartus rezultatyviai komandos draugams asistavęs Žygimantas Janavičius.

Lietuvos rinktinėje šiame mače nebuvo registruoti Jonas Mačiulis ir Robertas Javtokas.

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas 18, Artūras Milaknis 17 (5/7 tritaškiai), Paulius Jankūnas 11, Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 10.

Olandijos rinktinė: Keesas Akerboomas 15, Charlonas Kloofas ir Henkas Norelis po 12, Worthy De Jongas 11.

Jonas Kazlauskas (Lietuvos rinktinės treneris): „Noriu pasakyti, kad tai nebuvo labai lengvos rungtynės, kaip gali atrodyti iš šono. Tačiau tai buvo kitoks varžovas, su kur kas mažesne patirtimi. Ir galbūt po dviejų nesėkmingų mačų mes žaidėme geriau, agresyviau. Mes turime surasti keletą svarbių dalykų. Jonas turėjo vos dvi treniruotes, sužaidė vos vienas rungtynes Kėdainiuose ir išvyko pasirašyti kontrakto. Dabar jis vėl pasitreniravo du kartus ir žaidžia šitame turnyre. Be abejonės, ir jam nuo NBA priprasti reikia laiko, ir mums priprasti prie jo reikia laiko. Ir vakar tie nesusipratimai kliudė. Gal būtų buvę patogiau žaisti be jo, tačiau mes turėjome kažką aukoti. Jis vis tiek turi būti mūsų komandos lyderis ateityje. Dar ir šiandien kartu su juo daug kas nepavyksta, turi praeiti tam tikras laikas. Mes norime tikėti, bet turime pripažinti, kad jam tik 23 metai.

Be to, komandoje daug jaunų žaidėjų, ir ta įtampa „būsi-nebūsi“ rinktinėje vis tiek kyla. Tą mes matėme prieš porą metų, tas pats buvo ir pernai. Artėja varžybos ir ta psichologinė atmosfera ir įtampa darosi slogi, ne visi tai atlaiko. Tai yra visiškai normalu. Arba tu esi karys ir žengi toliau į viršų, arba tu neatlaikai. Kad mes turime tų problemų prieš spaudimą, tai ne paslaptis. Ką čia toli ieškoti pavyzdžių, „Žalgiris“ žaidė su italais ir 31 klaidą padarė tie patys žaidėjai. Aišku, mes turime iš to pasimokyti, kažkaip geriau išsidėstyti, kad tai nesikartotų. Tačiau jeigu tai kartojasi, mes esame žiopliukai.

Ir vėl neramino atkovotų kamuolių skaičius po mūsų krepšiu. Ir pretenzijų turiu ne aukštaūgiams, o perimetro žaidėjams. Jie užsižiūri ir problemas mums ima kelti varžovų „mažiukai“. Nuo suolo kylantys žaidėjai savo klubuose gal ir yra lyderiai, tačiau rinktinėje yra kitaip. Jie turi persiorientuoti ir aukotis dėl tų penkių minučių. Kol kas šito trūksta.“

Mantas Kalnietis (Lietuvos rinktinės gynėjas): „Džiaugiamės, kad laimėjome. Bet suprantame, prieš ką žaidėme ir dėl to negalime sakyti, kad esame kažokie ypatingai geri. Tačiau, kaip sakiau rūbinėje, geresnė atmosfera tikrai yra geriau nei slogi nuotaika. Nors ši pergalė ir nėra labai reikšminga, ji turėtų duoti toną ateičiai. Vakar pernelyg daug vieni kitiems priekaištavome ir nežaidėme kaip komanda, kaip kad yra įpratusi žaisti Lietuvos rinktinė. Mes apie tai diskutavome ir tokie dalykai nesikartojo. Kai žaidžiame kartu, aikštėje būna visai kitas vaizdas. Sau labai aukšto pažymio negaliu rašyti, tačiau kiekvieną dieną einu geresne linkme ir tikiuosi, kad čempionate demonstruosiu tokį krepšinį, kokį visi yra įpratę matyti ir kokį aš galiu žaisti“.

Pasirodymą „Akropolio“ taurės turnyre lietuviai pabaigs šeštadienį, kai susitiks su Graikijos rinktine.