Lietuvių vakaras Eurolygoje

2007 12 21 0:00

Pirmoji devintojo Eurolygos turo diena priklausė trims Lietuvos krepšininkams - Ramūnui Šiškauskui, Šarūnui Jasikevičiui ir Arvydui Macijauskui - rezultatyviu žaidimu vedusiems savo komandas į pergales.

Didžiausių pagyrų vertas Rusijos čempionui Maskvos CSKA atstovaujantis geriausias šių metų Lietuvos sportininkas R.Šiškauskas, kurio indėlį į pergalę prieš Sienos "Montepaschi" (Italija) galima būtų apibūdinti vienu sakiniu: Ramūnas rungtynes pradėjo ir baigė. Rusijos komanda po septynių iš eilės lietuvio pelnytų taškų įgijo pranašumą 7:0. Baigiantis dvikovai ir esant lygiam rezultatui (66:66), R.Šiškauskas pataikė visus tris baudų metimus ir garantavo CSKA klubui septintąją pergalę. Be to, mūsiškis prisidėjo ir prie paskutinės nesėkmingos "Montepaschi" atakos, per kurią aikštelės šeimininkai metimu iš toli bandė išlyginti skirtumą ir žaisti pratęsimą. Puikiai gynyboje sužaidęs ir laiku pastebėjęs varžovo ketinimus mesti iš toli, Ramūnas blokavo metimą.

R.Šiškauskas savo komandoje buvo rezultatyviausias - per 36 minutes jis pelnė 18 taškų (2-5/8, 3-1/3, 1-5/6), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo 2 varžovų metimus.

Italijos klubui atstovaujantis Rimantas Kaukėnas per 29 min. surinko 9 taškus (2-3/4, 3-0/3, 1-3/4), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius, o 14 minučių žaidusio Kšyštofo Lavrinovičiaus sąskaitoje - 6 taškai (2-3/3,3-0/1), 3 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys.

Aštuntąją pergalę šventė Eurolygos nugalėtojo titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) klubas, o prie jos daugiausia prisidėjo Šarūnas Jasikevičius.

C grupės lyderiai išvykoje 72:58 nugalėjo autsaiderę Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) ekipą. Rezultatyviausiai Graikijos ekipoje rungtyniavęs Šaras per 24 minutes pelnė 21 tašką (2-2/5, 3-2/4, 1-11/11), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

Arvydas Macijauskas prie Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) pergalės savo arenoje 113:80 prieš Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) ekipą prisidėjo 18 taškų (2-3/6, 3-1/4, 1-9/11), vienu atkovotu ir trimis perimtais kamuoliais bei 4 rezultatyviais perdavimais. Aikštelėje jis praleido 29 su puse minutės.

Visi trys pergalių kalviai pagal naudingumo balus po pirmosios devintojo turo dienos pateko į pirmąjį penketuką: R.Šiškausko naudingumas - 28, Š.Jasikevičiaus - 26, A.Macijausko - 25 balai. Naudingiausiai trečiadienį žaidė "Partizan Igokea" (Serbija) krepšininkas Nicola Pekovičius, pelnęs 26 taškus ir surinkęs 34 naudingumo balus.

Rezultatai

A grupė. "Olympiakos" (Graikija) - "Union Olimpija" (Slovėnija) 113:80 (28:17, 25:26, 25:18, 35:19). K.Vasiliadis ir G.Printezis po 21, A.Macijauskas 18;

M.Bailey 20, J.Hukičius 18, M.Miličičius 17.

"Montepaschi" (Italija) - CSKA (Rusija) 66:69 (21:21, 22:12, 14:23, 9:13). T.McIntyre'as 13, R.Kaukėnas ir B.Thorntonas po 9; R.Šiškauskas 18, D.Andersenas 15, M.Goree 12.

B grupė. "Armani Jeans" (Italija) - "Efes Pilsen" (Turkija) 73:76 (14:16, 20:20, 20:25, 19:15). D.Vukčevičius 16, T.Watsonas 13, M.Katelynas 11 (2-3/5, 3-1/3, 1-2/2); K.Gregory 20, J.Pennas 15, D.Nicholasas 14.

C grupė. "Brose Baskets" (Vokietija) - "Panathinaikos" (Graikija) 58:72 (8:17, 20:23, 15:13, 15:19). R.Garrettas 17, A.Okulaja 10, D.Fennas 8; Š.Jasikevičius 21, V.Spanoulis ir K.Winstonas po 8.

"Partizan Igokea" (Serbija) - "Chorale" (Prancūzija) 82:76 (14:30, 26:21, 20:13, 22:12). N.Pekovičius 26, M.Topičius 18, N.Veličkovičius 14; B.Rushas 15, M.Saylersas ir A.Hessas po 14.