Lietuvių varžovais ketvirtfinalyje tapo italai

2013 09 16 20:54

Europos čempionai – patiesti. Kovoje dėl trečios vietos F grupėje Italijos rinktinė po pratęsimo 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) nugalėjo Ispanijos krepšininkus ir tapo lietuvių varžovais ketvirtfinalyje.

Rungtynės prasidėjo vangiai – abi komandos 2 min. nesugebėjo pelnyti taškų. Tačiau vėliau italai įsibėgėjo, ispanus apšaudė tritaškiais ir po pirmo kėlinio pirmavo 12 taškų skirtumu (24:12).

Antrame ketvirtyje komandos apsikeitė rolėmis – pirmuosius taškus italams po 5 min. sausros pelnė Alessandro Gentile, o po krepšiais dominavę ispanai sugebėjo išlyginti rezultatą (37:37).

Trečias kėlinys tapo ispanų milžino Marco Gasolio šou – vidurio puolėjas pelnė net 15 taškų ir padėjo ispanams išsiveržti į priekį (56:45).

Vis dėlto, paskutinį ketvirtį ispanai sustojo – likus 2 min. iki rungtynių pabaigos greitoje atakoje Andrea Cinciarini pelnė 2 taškus sumažino italų deficitą iki 4 taškų (62:66).

Likus 3 sek., kai Sergio Rodriguezas prametė abu baudos metimus, Belinelli turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jo metimas iš po krepšio tikslo nepasiekė.

Po minutės pertraukėlės Datome pelnė 2 taškus iš po krepšio ir rungtynes išsiuntė į pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo taikliu Belinelli dvitaškiu, tačiau taikliais baudos metimais atsakė ir 30-tą tašką pelnė Gasolis (72:72).

Vis dėlto, ispanai nepataikė 3 baudos metimų, o italai pelnė 8 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (80:72).

Ispanai buvo sumažinę deficitą iki 3 taškų (81:84), tačiau baudų metimus realizavę italai iškovojo pelnytą pergalę (86:81).

Italija: Allesandro Gentile 25 (7 atk. kam.), Pietro Aradori 17, Marco Belinelli 16 (8 atk. kam.), Luigi Datome 11.

Ispanija: Marcas Gasolis 32 (10 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 18 (6 rez. perd.), Victoras Claveras (6 atk. kam.) ir Jose Calderonas po 5.