Lietuvos aštuoniolikmečiai be pralaimėjimų žengė į antrąjį Europos čempionato etapą

2015 07 25 21:15
FIBA nuotrauka

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė (3-0) tapo Europos čempionato D grupės nugalėtoja ir užtikrintai žengė į antrąjį pirmenybių etapą. Paskutiniosiose pirmojo etapo rungtynėse Sauliaus Štombergo auklėtiniai 72:66 (13:19, 21:13, 25:21, 13:13) pranoko bendraamžius iš Kroatijos (1-2).

Pirmosiomis susitikimo minutėmis varžovai kiek netikėtai pasiuntė lietuvius į nokautą ir įpusėjus pirmajam kėliniui jau turėjo dviženklę persvarą – 15:4. Kėlinio pabaigoje lietuviai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus – 13:19.

Spurto 13:0 dėka Lietuvos aštuoniolikmečiai antrajame ketvirtyje išsiveržė į priekį 26:21. Vėliau varžovai prisivijo, tačiau Tado Sedekersio dvitaškis su antrojo kėlinio sirena leido lietuviams išsaugoti minimalią persvarą – 34:32.

Po ilgosios pertraukos lietuviai spurto 6:0 dėka atitrūko 50:42, tačiau kėliniui artėjant link pabaigos kroatai atsakė spurtu 8:0 ir rezultatą išlygino – 50:50. Tik paskutinėmis trečiojo ketvirčio minutėmis savo taškų sąskaitą atidariusio Martyno Varno metimų dėka lietuviai susigrąžino pranašumą – 59:53.

Visus reikalus Lietuvos jauniai išsprendė lemiamame ketvirtyje. Jo pradžioje 8 taškus paeiliui pelniusio Aisčio Pilausko vedama komanda spurtavo 11:1 ir pabėgusi į priekį 70:54 padėjo pergalei tvirtus pamatus, kurių nesugriovė ir paskutinėmis minutėmis varžovų laimėta atkarpa 12:2.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 15, Laurynas Birutis (8 atk. kam.) ir Aistis Pilauskas po 14, Laurynas Beliauskas 9, Martynas Echodas 8 (7 atk. kam.), Arnas Beručka 6, Martynas Varnas 4 (7 rez. perd.).

Kroatija: Domagojus Vrkičius ir Ivica Zubačas (11 atk. kam.) po 17, Bruno Skokna 11.