Lietuvos aukštaūgis varžovams buvo nesustabdomas

2007 12 19 0:00
Ž.Ilgauskas antrojo pratęsimo pradžioje pelnė 6 taškus iš eilės.
AFP/scanpix nuotrauka

Eiliniu dvigubu dubliu - pelnė 24 taškus ir po krepšiu sugriebė 11 kamuolių - NBA čempionate pasižymėjo Žydrūnas Ilgauskas, o jo atstovaujama Klivlendo "Cavaliers" komanda po dviejų pratęsimų namuose 104:99 (26:24, 20:20, 14:19, 25:22, 8:8, 11:6) nugalėjo Milvokio "Bucks" krepšininkus.

Lietuvis per 40 su puse žaidimo minutės pataikė 11 dvitaškių iš 22, abu baudų metimus, perėmė du kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo tris varžovų metimus ir dukart suklydo.

Antrojo pratęsimo pradžioje Lietuvos krepšininkas arenos šeimininkams pelnė 6 taškus iš eilės.

Iš nugalėtojų sėkmingiausiai žaidusio LeBrono Jameso sąskaitoje - 31 taškas, 8 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys bei 5 rezultatyvūs perdavimai. "Cavaliers" lyderis šiame mače tapo jauniausiu (gruodžio 30-ąją jam sukaks 23-eji) per visą NBA istoriją krepšininku, kuriam pavyko per karjerą surinkti 9000 taškų.

Milvokio ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Michaelas Reddas (22 tšk.) ir Maurice'as Williamsas (18).

Rytų konferencijos čempionai "Cavaliers" krepšininkai su 11 pergalių ir 14 pralaimėjimų Centriniame pogrupyje užima trečiąją vietą, o pergale mažiau turintis "Bucks" (10/14) klubas šiame pogrupyje yra ketvirtas.

Pirmą pralaimėjimą po trylikos pergalių iš eilės savo arenoje patyrė NBA čempionas San Antonijaus "Spurs" klubas, 95:100 (20:26, 30:25, 17:23, 28:26) nusileidęs Fynikso "Suns" krepšininkams. 36 taškus arenos šeimininkams pelnė ir 17 taškų po krepšiais atkovojo Timas Duncanas. Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Grantas Hillas (22tšk.) ir Leandro Barbosa (18).

"Spurs" krepšininkai su 18 pergalių ir 6 pralaimėjimais pirmauja ne tik Pietvakarių pogrupyje, bet ir visoje Vakarų konferencijoje, o "Suns" (18/7) komanda yra Vakarų konferencijos Ramiojo vandenyno pogrupio lyderė.