Lietuvos ir Latvijos klubų akistata baigėsi lygiosiomis

2008 01 05 0:00
"Neptūno" žaidėjai (mėlyna apranga) nesugebėjo smarkiau pasipriešinti Latvijos vicečempionams.
bbl.net nuotrauka

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito divizione ketvirtadienį du Lietuvos klubai - "Šiauliai" ir Klaipėdos "Neptūnas" jėgas išmėgino su Latvijos ekipomis. Sėkmė lydėjo tik Šiaulių krepšininkus.

Trečiąją vietą užimantys šiauliečiai svečiuose 109:94 (23:26, 27:18, 23:17, 36:33) nugalėjo "Valmieros" ekipą ir, iškovoję devintą pergalę, pagal taškų skaičių pavijo pirmaujančius Vilniaus "Lietuvos rytą" bei Kauno "Žalgirį". Tiesa, pastarosios ekipos žaidė rungtynėmis mažiau.

Šiauliečiams ketvirtadienį padėti negalėjo sinusitą besigydantis centras Artūras Masiulis. Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė ir 23 taškus pelnė Donatas Zavackas, 17 surinko Marius Prekevičius ir po 15 įmetė Gediminas Maceina ir Mantas Ruikis. "Valmieros" klube geriausiai sekėsi Vladimirui Štimacui, jis atliko dvigubą dublį - pelnė 16 taškų ir kamuolį atkovojo 10 kartų.

"Vyrus galėčiau tik pagirti už susikaupimą ir nusiteikimą kovoti. Tai įrodo puikiai mestos baudos, kova dėl kiekvieno kamuolio", - po pergalės auklėtiniams komplimentų negailėjo "Šiaulių" treneris Robertas Kuncaitis. Šiauliečiai iš 35 mestų baudų nepataikė tik vieno metimo (97 proc.), o kovą dėl kamuolio laimėjo 29:18.

R.Kuncaitis pripažino, kad varžovai pataikė ne vieną neįtikėtiną metimą. "Valmieros salėje lankai minkšti, atrodo, kad jie traukte traukia kamuolį. Aišku - šeimininkų, - "Šiaulių" klubo svetainei sakė strategas. - Metimais per rankas jie buvo kiek sumažinę skirtumą, bet mes atsilaikėme ir ramiai baigėme rungtynes."

Dar vieną pralaimėjimą - jau vienuoliktą - patyrė čempionato autsaideris "Neptūnas". Klaipėdiečiai namie 71:91 (19:24, 16:23, 13:22, 23:22) nusileido Latvijos vicečempionui "Ventspils" klubui. 16 minutę "Ventspils" priekyje dar buvo tik tašku, tačiau kėlinį svečiai baigė spurtu 13:2 ir ilsėtis išėjo turėdami 12 taškų pranašumą (47:35). Trečio kėlinuko pradžioje po taiklaus Mariaus Runkausko tritaškio "Neptūnui" pavyko priartėti iki vienženklio skaičiaus (38:46), tačiau svečiai vėl spurtavo ir susigrąžino saugesnę persvarą (63:44).

Per šią dvikovą "Neptūno" ekipoje jau žaidė abu naujausi "pirkiniai". Andrius Mažutis žaidė be poilsio ir pelnė 4 taškus, atkovojo 3, perėmė 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o Grigorijus Šuchovtsovas per 15 minučių spėjo įmesti 10 taškų ir atkovoti 7 kamuolius. Uostamiesčio ekipoje sėkmingiausiai žaidė Deividas Gailius (16 tšk.) ir M.Runkauskas (14).