Lietuvos jauniai neatsilaikė prieš amerikiečius

2007 07 18 0:00

Novi Sado mieste (Serbija) vykstančio pasaulio jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrąjį etapą Rūtenio Paulausko auklėtiniai pradėjo nesėkmingai.

Dažnai klydę mūsiškiai aštuntfinalio E grupėje amerikiečiams nusileido rezultatu 81:90 (19:18, 20:27, 18:28, 17:24).

19 taškų mūsų komandai pelnė Deividas Gailius, 13 - Lukas Brazdauskis, 9 - Marius Valukonis, po 8 - Žygimantas Janavičius (6 rezultatyvūs perdavimai ir 6 klaidos) ir Rokas Grinius (8 atkovoti kamuoliai), po 6 - Vaidas Čepukaitis ir Darius Gvezdauskas, 4 - Pranas Skurdauskas, po 3 - Paulius Beliavičius ir Paulius Kleiza, 2 - Martynas Gecevičius (5 klaidos, 3-0/5).

Iš nugalėtojų labiausiai išsiskyrė Davidas Lighty (19 tšk.), Deonas Thompsonas (17) ir Patrickas Beverley (14).

Iki didžiosios pertraukos amerikiečiai įgijo 6 taškų persvarą (39:46). Pirmoje susitikimo dalyje mūsiškiai prarado net 16 kamuolių. Trečią ketvirtį amerikiečiai pradėjo spurtu 20:6 ir kėlinio viduryje jau turėjo triuškinamą 20 taškų persvarą (65:45). Per paskutinį kėlinuką lietuviai sugebėjo sumažinti skirtumą iki

vienženklio taškų skaičiaus (81:90). Lietuvos krepšininkai baudas metė tik 36,8 proc. (7/19) taiklumu, o kamuolį iš viso prarado 24 sykius.

"Laimėti šansų nebuvo, - po rungtynių "basketNews.lt" pareiškė Rūtenis Paulauskas. - Galbūt turime iliuzijų, tačiau realybė yra tokia." Jo nuomone, gerai į žaidimą įsitraukė atsarginiai krepšininkai, jų dėka pavyko sumažinti persvarą.

Patyrę visus tris pralaimėjimus Lietuvos jaunieji krepšininkai yra penkti grupėje ir vakar žaidė su grupės autsaidere Kinijos ekipa, kuri pirmadienį 57:106 pralaimėjo Europos čempionei Prancūzijos komandai. Mūsų šalies rinktinė vakar šventė pergalę - 85:66.

Per kitas E grupės rungtynes antrą pergalę iškovojo šeimininkė Serbija, ji 87:75 nugalėjo Brazilijos penketuką.

F grupės rungtynių rezultatai: Pietų Korėja - Australija 79:135, Ispanija - Kanada 83:69, Argentina - Turkija 68:59.