Lietuvos komandai užteko pasitikėjimo savo jėgomis

2008 01 11 0:00
"Aris" puolėjas H.Mottola (kairėje) šįkart neleido M.Nielsenui atkovoti kamuolio.

Devintą pergalę per vienuoliktas Eurolygos B grupės rungtynes iškovojo ir vienvaldžiu grupės lyderiu tapo Lietuvos vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas". Jis trečiadienį svečiuose 72:69 įveikė Salonikų "Aris TT Bank" (Graikija) ekipą su Simonu Serapinu.

Lietuvos vicečempionai pusantros minutės atkarpą laimėjo 10:0 ir išplėšė sunkią pergalę. Pirmo mačo rungtynėse namuose vilniečiai varžovus nugalėjo 77:70. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų trečiadienį žaidė Kenanas Bajramovičius ir Hollis Price'as. Jie atitinkamai pelnė 18 ir 14 taškų. Salonikų komandoje vos 2 minutes 17 sekundžių aikštelėje praleidęs S.Serapinas nepasižymėjo.

"Iš pradžių "Aris" atkovojo daug kamuolių puolime ir pelnė lengvus taškus. Svarbu, kad mums iki pertraukos pavyko sumažinti skirtumą, - susitikimą komentavo "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius. - O paskiau mes dominavome po krepšiais, mažai klydome. Mums užteko pasitikėjimo, kad išplėštume pergalę."

Prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei po K.Bajramovičiaus ir H.Price'o tritaškių skirtumas sumažėjo iki minimumo (68:69), tačiau dar buvo likę žaisti net 64 sekundės. Po netikslios šeimininkų atakos H.Price'as persvėrė rezultatą 70:69, tačiau "Aris TT Bank" krepšininkams dar atakai buvo likusios 19,8 sekundės. Po nesėkmingos atakos Salonikų krepšininkai prasižengė, ir Ch.Eidsonas dviem baudų metimais padidino skirtumą iki trijų taškų (72:69), o per likusias 2,7 sekundės aikštelės šeimininkai nespėjo įmesti kamuolio į krepšį.

Dvyliktas B grupės rungtynes "Lietuvos ryto" krepšininkai sausio 16 dieną svečiuose žais su Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) komanda, kuriai lapkričio viduryje namie pralaimėjo 70:77.

Per kitas B grupės rungtynes Mindaugo Ketelyno Milano "Armani Jeans" (Italija) savo aikštėje 63:72 nusileido Zagrebo "Cibona" (Kroatija) penketukui. Tai buvo devinta jų nesėkmė. Lietuvis per 15 min. pelnė 9 taškus (2-3/3, 3-1/4, 1-2/2), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį.

A grupėje septintą pergalę iškovojo ir į trečiąją vietą pakilo be traumuotų Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Rimanto Kaukėno žaidusi Sienos "Montepaschi" (Italija) komanda. Ji namie 83:71 nugalėjo Vitorijos "Tau Ceramica" ekipą. Ispanijos klube žaidžiantis Simas Jasaitis per 20 min. pelnė 8 taškus (2-1/1, 3-2/3) ir atkovojo 3 kamuolius.

"Aris TT Bank" - "Lietuvos rytas" 69:72 (15:12, 21:20, 15:17, 18:23).

"Aris": J.Massey 19 tšk., B.Wrightas 14, T.Castle'as ir H.Mottola po 9; "Lietuvos rytas: K.Bajramovičius 18, H.Price'as 14, C.Eidsonas 10, M.Lukauskis 8, M.Petravičius 7, J.P.Batista, J.Jordanas ir M.Nielsenas po 4, A.Jomantas 3.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 18/40 (45 proc.) ir 22/36 (61 proc.), tritaškiai - 6/17 (35) ir 5/16 (31), baudos - 15/17 (88) ir 13/16 (81), kamuolys atkovotas 26 ir 33 kartus, rezultatyviai perduotas 12 ir 8, perimtas 5 ir 3, prarastas 12 ir 16, blokuotas 3 ir 1 kartą.

A grupė. "Montepaschi" (Italija) - "Tau Ceramica" 73:71 (28:23, 11:10, 21:16, 23:22). T.McIntyre'as 20, R.Sato 15, B.Eze 12; I.Rakocevičius 23, T.Splitteris 19, S.Jasaitis 8.

B grupė. "Armani "Jeans" (Italija) - "Cibona" (Kroatija) 63:72 (16:16, 19:17, 13:18, 15:21). D.Vukcevičius 18, D.Gallinari 12, M.Katelynas 9; C.Warrenas 27, L.Ayuso 16, T.Kelly 10.

C grupė. "Fenerbahce Ulker" (Turkija) - "Chorale" (Prancūzija) 81:68 (28:13, 16:23, 21:19, 16:13). W.Solomonas 19, J.White'as 12, O.Onanas 11; M.Salyersas 20, B.Rushas 12, W.Solimanas 10.

"Brose Baskets" (Vokietija) - "Lottomatica" (Italija) 59:73 (11:16, 15:16, 13:18, 20:23). R.Garrettas 14, A.Okulaja 13, D.Fennas 7; E.Lorbekas 16, A.Ray ir D.Hawkinsas po 15.