Lietuvos krepšininkai latviams nepaliko vilčių

2015 09 06 20:14
Martinas Meieris prieš Joną Mačiulį AFP/Scanpix nuotrauka

Antrą pergalę iš eilės Europos vyrų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Po sunkios šeštadienio pergalės prieš ukainiečius Jono Kazlausko treniruojami lietuviai šį vakarą Rygoje per D grupės  rungtynes 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:10) įveikė kaimynus latvius.

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė Jonas Valančiūnas – 15 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai, Jonas Mačiulis – 13 tšk. ir 10 atkovotų kamuolių, Mantas Kalnietis – 12 tšk. Ir 6 rezultatyvūs perdavimai. Ainaro Bagatskio vadovaujamoje Latvijos ekipoje geriausiai sekėsi po 8 taškus surinkusiems Kasparui Berziniui ir Rolandui Freimaniui.

Galutinis susitikimo rezutatas neatspindi atkaklios kovos per pirmus du kėlinius. Beveik visą laiką iki ilgosios pertraukos priekyje buvo latviai, vienu metu jiems pavyko atitrūkti 6 taškais. Lūžio momentu tapo trečio kėlinio pradžioje du iš eilės J. Mačiulio pataikyti tritaškiai (41:35) bei nesportinė šeimininkų žaidėjo Janio Timmos pražanga. Ja pasinaudoję mūsiškiai įgijo 10 taškų persvarą (49:39) ir paskiau nuo varžovų vis tolo.

Lietuviai suklydo tik 8 kartus ir laimėjo kovą dėl kamuolio 45:33. Snaiperių komanda tituluojama Latvijos rinktinė iš toli atakavo vos 20 proc. taiklumu (6/30). Mūsiškiai metė 12 tritaškių, pataikė 6.

Latviams tai buvo pirma nesėkmė. Šeštadienį jie 78:67 nugalėjo Belgijos atstovus. Būtent rytoj trečias D grupės rungtynes lietuviai žais su belgais, kurie šiandien 84:55 nepasigailėjo estų. Estijos rinktinė pirmą čempionato dieną pralaimėjo ir čekams – 57:80.

A grupėje pergalingai žygiuoja lenkai. Jie vakar 68:64 nukovė Bosnijos ir Hercegovinos žaidėjus, o šiandien 82:79 įveikė ir Rusijos krepšininkus. Pastariesiems tai buvo jau antra nesėkmė. Vakar Rusijos komandą įveikė ir Izraelio rinktinė – 76:73.

B grupėje pirmauja dvi pergales iškovoję serbai. Jie vakar sensacingai 80:70 paklupdė Ispanijos žvaigždes, o šiandien 68:66 nugalėjo vokiečius.