Lietuvos moterų rinktinė nepasipriešino čempionėms

2015 06 11 21:45
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Tragiškai rungtynes pradėjusi Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionatą pradėjo nesėkmingai. Manto Šerniaus auklėtinės D grupės susitikime 58:72 (5:13, 10:15, 20:21, 23:23) neprilygo čempionių titulą ginančioms Ispanijos krepšininkėms.

Net septynis kartus pirmajame kėlinyje suklydusios lietuvės sukrapštė vos penkis taškus, kai tuo metu ispanės pelnė 13 taškų ir atitrūko.

Antrojo ketvirčio pradžioje sėkmingą žaidimą toliau demonstravusios Europos čempionės greitai įgijo dviženklę persvarą bei dar šešis sykius suklydusių lietuvių deficitas išsaugo iki 13 taškų (28:15).

Tragišką mūsiškių žaidimą per pirmuosius du kėlinius puikiai iliustravo tik 6 pataikyti metimai iš 27 (22 proc. taiklumas).

Po ilgosios pertraukos Šerniaus vadovaujamos komandos žaidimas kiek pasitaisė ir per trečiąjį kėlinį lietuvės pelnė daugiau taškų nei per pirmąją mačo dalį – 20.

Tačiau tada mūsiškės nesusitvarkė su 22 taškus pelniusia ir 12 kamuolių atkovojusia Astou Ndour, kuri kartu Alba Torrens surinko iš viso 40 taškų ir atvedė ispanes į pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinė: Gintarė Petronytė 9, Sandra Linkevičienė 8, Kamilė Nacickaitė 8 (4/12 metimai), Marina Solopva 8, Vita Kuktienė 7 (3/12 metimai), Santa Okockytė 7.

Ispanijos rinktinė: Astou Ndour 22 (12 atk. kam.), Alba Torrens 18, Anna Cruz 13.