Lietuvos rinktinė čempionėms nepasipriešino

2006 09 22 0:00
Lietuvos krepšininkės priešinosi amerikietėms tik per pirmą kėlinį.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybių ketvirtfinalyje nusileido JAV krepšininkėms ir praėjusią naktį dėl 5-8 vietų kovojo su ispanėmis

Lietuvos moterų krepšinio ekipai nepavyko sukurti stebuklo. Brazilijoje vykstančio pasaulio moterų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje lietuvės 56:90 nusileido pasaulio ir olimpinėms čempionėms JAV krepšininkėms.

Sėkminga mačo pradžia

Sėkmingai rungtynes su JAV komanda pradėjusi Lietuvos rinktinė moterų NBA lygos žvaigždėms priešinosi tik mačo pradžioje. Greitai žaidusios ir taikliai krepšį atakavusios lietuvaitės pirmavo beveik visą pirmą ketvirtį, keletą kartų jų pranašumas siekė 5 taškus (7:2, 15:10). Pirmą kartą išsiveržti į priekį amerikietėms pavyko, kai iki kėlinio pabaigos buvo likusios 3 minutės. Tuomet jos pelnė 4 iš eilės taškus ir persvėrė rezultatą savo naudai (18:17).

Po pertraukėlės JAV rinktinė ėmė daug atidžiau gintis ir nebeleido mūsiškėms atakuoti krepšio iš patogių padėčių. Per antrą kėlinį pirmus taškus Lietuvos rinktinei baudų metimais pelnė Sandra Valužytė. Tai ji padarė sužaidus jau beveik 7 minutes. Per tą laiką amerikietės surinko 14 taškų ir įgijo 13 taškų persvarą (41:28).

Pasibaigus didžiajai pertraukai vaizdas aikštelėje nesikeitė - Lietuvos komandos žaidėjos ir toliau sunkiai galėjo rasti kelią JAV rinktinės krepšio link, o pasaulio čempionės vis didino pranašumą. Kėlinio pabaigoje Lietuvos komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas išleido žaisti 17 metų 196 cm ūgio Gintarę Petronytę. Beje, jai tai buvo debiutas nacionalinėje ekipoje. Netrukus aikštelėje pasirodė ir 16-metė 178 cm ūgio gynėja Aurimė Rinkevičiūtė. Ji pasaulio pirmenybėse debiutavo per pirmą rinktinės mačą su kanadietėmis, tačiau tąkart taškų nepelnė. Per rungtynes su JAV komanda pavyko pasižymėti abiem lietuvaitėms: Petronytė surinko 5, Rinkevičiūtė - 3 taškus.

Antras mačas

Praėjusią naktį Lietuvos krepšininkės rungtynėmis su Ispanijos rinktine pradėjo kovą dėl 5-8 vietų. Su šia ekipa lietuvės Brazilijoje kartą jau žaidė. Per trečią aštuntfinalio etapo mačą mūsiškės turėjo pripažinti varžovių pranašumą 55:75. Tuomet du kėlinius sėkmingai kovojusios lietuvės pavargo ir po pertraukos perleido iniciatyvą ispanėms. Šios ketvirtfinalyje 56:60 pralaimėjo rusėms.

Rungtynių statistika
Ketvirtfinalis

LIETUVA - JAV 56:90. Kėliniai: 26:27, 6:21, 5:21, 19:21. Lietuva: Bimbaitė 12, Valužytė 12, Čiūdarienė 11, Valentienė 6, Petronytė 5, Brazdeikytė 3, Rinkevičiūtė 3, Razmaitė 2, Kuktienė 2 (Štreimikytė-Virbickienė). Taiklumas: dvitaškiai 13/40 (33) ir 28/56 (50), tritaškiai 5/17 (29) ir 5/17 (29), baudos 15/21 (71) ir 19/24 (79). Atkovoti kamuoliai 29 ir 47, rezultatyvūs perdavimai 12 ir 14, perimti kamuoliai 9 ir 16, klaidos 24 ir 20, blokuoti metimai 3 ir 3.

Ispanija - Rusija 56:60, Brazilija - Čekija 75:51, Australija - Prancūzija 79:66.

Dėl 9-12 vietų

Argentina - Kuba 76:73, Kanada - Kinija 65:61.