Lietuvos rinktinė dar kartą sutriuškino varžovus

2016 07 14 20:42
Viltis patekti į rinktinę M. Girdžiūnui teko atidėti ateičiai. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos nacionalinė rinktinė Kėdainiuose sužaidė geriausią mačą gynyboje šią vasarą, o prieš lietuvius jokių šansų neturėjo ir Baltarusijos rinktinė.

Penktosiose pasiruošimo olimpinėms žaidynėms draugiškose rungtynėse lietuviai baltarusius įveikė 84:51 (21:9, 24:20, 23:16, 16:6).

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas po susitikimo su kaimyninės Baltarusijos rinktine labiausiai turėtų džiaugtis savo auklėtinių gynyba. 51 taškas yra mažiausiai, kiek lietuviai leido varžovams įmesti šiame pasirengimo cikle.

Lietuviai jau nuo pat mačo pradžios pradėjo demonstruoti savo viršenybę prieš svečius. Jau po pirmojo kėlinio dviženklę persvarą (19:8) susikrovę šeimininkai savo pranašumo vėliau taip ir nebepaleido.

Vėliau Lietuvos krepšininkai tik dar labiau didino savo pranašumą. Antrąjį kėlinį lietuviai galėjo baigti komandas skiriant 19 taškų skirtumui, tačiau Kirilas Sitnikas su ketvirčio pabaigą skelbiančia sirena smeigė tolimą metimą ir skirtumas tarp komandų kiek sumenko (45:29).

Tačiau tai buvo bene vienintelis baltarusių mėginimas parodyti dantis Lietuvos rinktinei. Po ilgosios pertraukos sugrįžę lietuviai dar labiau nutolo – po trijų kėlinių Lietuvos ekipos pranašumas buvo daugiau nei užtikrintas (68:45).

Sėkmingiausias rungtynes pasirengimo cikle sužaidė ir vienu Lietuvos rinktinės lyderių šįkart buvo Vaidas Kariniauskas. Alytiškis per 25 minutes pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei perėmė 3 kamuolius.

Kitas ir paskutines pasirengimo ciklo rungtynes namuose mūsų šalies rinktinė žais liepos 18 dieną Kaune, kur vietos „Žalgirio“ arenoje susikaus su Europos čempione Ispanijos rinktine.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 14, Domantas Sabonis ir Vaidas Kariniauskas po 11, Artūras Milaknis ir Robertas Javtokas po 9.

Baltarusija: Vitalijus Liutyčius 13, Mikita Meshcharakovas 10.

Rinktinę palieka M. Girdžiūnas ir D. Gailius

Lietuvos rinktinėje liko keturiolika kandidatų. Po rungtynių su Baltarusijos nacionaline komanda Jonas Kazlauskas nusprendė atsisakyti Mindaugo Girdžiūno ir Deivido Gailiaus paslaugų.

Po rungtynių treneris pakomentavo savo sprendimą bei pabrėžė, kad dėl Girdžiūno pasitraukimo Vaidas Kariniauskas dar neužsitikrino vietos dvyliktuke.

„Pradėsiu nuo Deivido. Jam, nesisekė, tai nosį sulaužė, dabar raumenį sumušė ir jis norėjo, stengėsi, bet kažko privengė. Kitas dalykas galvoju kad jo pozicijoje auga du įdomūs žaidėjai kurie rimtai pretenduoja į rinktinę – tai Grigonis ir Ulanovas, – savo sprendimą komentavo Kazlauskas.

˜– Ilgiausiai mąstėme dėl Kariniausio ir Girdžiūno. Be abejonės, Girdžiūnas geresnis metikas. Bet jo žaidimas daugiau sukasi kaip metiko, kaip antro numerio, kuris žaidžia pirmoje pozicijoje, galvoju kad šiai dienai Adas yra geresnis, o tikro įžaidėjo neturime ir ilgai neturėsime todėl suteikėme dar šansą pakovoti dėl vietos. Visą laiką po kiekvienų rungtynių svarstydavome variantus, trenerių pozicijos išsiskyrė šiuo klausimu. Dar Kariniauskui negalime garantuoti vietos rinktinėje, dar ankstoka.“

Paaiškėjus, kad Girdžiūnas palieka rinktinę, komandos sudėtyje liko du atakų organizatoriai. Įžaidėjo pareigas dalinsis Mantas Kalnietis ir Vaidas Kariniauskas.

Gailius praėjusiais metais Europos čempionate debiutavo Lietuvos rinktinėje, tačiau šiemet Kazlauskas nusprendė vietoje klaipėdiečio rinktis kitus žaidėjus.

Treneris jau šį sekmadienį paskelbs dar du krepšininkus, kurie nežais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Visgi jie keliaus su komanda į turnyrus užsienyje ir traumų atveju turėtų galimybe patekti į dvyliktuką.