Lietuvos rinktinė iškovojo bilietą į ketvirtfinalį

2014 09 07 19:10
J. Valančiūnas žaidė užtikrintai. AFP/Scanpix nuotrauka

Po krepšiais dominavęs Jonas Valančiūnas neleido palūžti trumpam sėkmę praradusiai rinktinei.

Lietuvos rinktinė po intriguojančios ir permainingos kovos 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21) nugalėjo Naujosios Zelandijos ekipą ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Du kėlinius rungtynių iniciatyvą savo rankose laikę lietuviai užstrigo prieš lemiamą ketvirtį, kuomet Corey Websteris surinko devynis taškus paeiliui, o "kiviai" spurtavo 12:0 ir vienintelį kartą išsiveržė į priekį (59:58). Padėtį gelbėjo J. Valančiūnas, kuris per ketvirtąjį kėlinį surinko 8 iš 18 komandos taškų ir neleido varžovams atitrūkti.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei lietuviai jau mėgavosi septynių taškų persvarą (72:65). Naujosios Zelandijos krepšininkai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai nepadėjo – Jonas Mačiulis pataikė vieną, Martynas Pocius abu baudų metimus ir galutinai įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę.

Naujoji Zelandija: Corey Websteris 26 (10/21 metimų), Isaacas Fotu 11, Mika Vukona 9 (10 atk. kam.), Kirkas Penney 6 (1/7 metimų), Thomasas Abercrombie 6, Tai Websteris 6.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 22 (13 atk. kam.), Martynas Pocius 11, Darjušas Lavrinovičius 10, Renaldas Seibutis 9 (4/13 metimų, 5 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 8 (8 atk. kam.).