Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius

2015 09 20 21:48
AFP/Reuters/Scanpix nuotraukos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį į Lietuvą parskraidins Europos čempionato medalius. Ne aukso, nes juos sekmadienio vakarą pelnytai užsikabino Ispanijos rinktinė. Lietuvos krepšininkai, kaip ir prieš dvejus metus Europos pirmenybėse Slovėnijoje, tapo žemyno vicečempionais.

Jono Kazlausko treniruojamiems lietuviams sekmadienio vakarą Prancūzijos mieste Lilyje nepavyko mesti rimto iššūkio ispanams Europos čempionato finale. Sunkų ir daug jėgų bei nervų pareikalavusį finalą laimėjo Pau Gasolio vedina Ispanijos rinktinė - 80:63.

Finalas prasidėjo ne taip, kaip tikėjosi visa Lietuva. Mūsiškiai atrodė tarsi moksleiviai, visiškai nepasirengę kontroliniam darbui. Į ispanų žaibišką greitį ir neįtikėtinai taiklius metimus Lietuvos rinktinės žaidėjai neturėjo kuo atsakyti - nei metimais iš toli (0/4 per 1 kėlinį), nei iš vidutinio nuotolio. Kova dėl kamuolio laimėta (12:6), tačiau net 6 klaidos per pirmą kėlinį kainavo brangiai. Dar pirmame ketvirtyje įgiję 13 taškų persvarą (19:6), antrame kėlinyje ispanai ją nesunkiai padidino iki 16 (16 min. 34:18).

Laimė, tuomet tritaškį įmetė Mantas Kalnietis, netrukus du kartus nuo trijų taškų linijos pasižymėjo Renaldas Seibutis, kuris iki tol šiame čempionate visus 11 sykių prametė iš toli. O sulig antro kėlinio sirena Jono Mačiulio pataikytas tritaškis prieš ilgąją pertrauką nuteikė optimistiškai - solidus ispanų pranašumas buvo ištirpdytas iki 8 taškų (33:41).

Tačiau trečias kėlinys pradėtas iškart dviem lietuvių klaidomis ir tai buvo, regis, lyg finalo pradžios tęsinys. Mūsų ekipai per trečiąją dešimtį minučių pavyko sukrapštyti tik 10 taškų, į ką ispanai, kurių pranašumas 30-tą minutę buvo išaugęs iki 18 taškų (60:42), atsakė įmesdami 19 taškų.

Stebuklus D grupės varžybose, aštunftinalyje, ketvirtfinalyje ir pusfinalyje dariusi Lietuvos rinktinė per paskutinį "EuroBasket 2015" savo varžybų kėlinį nesugebėjo atsitiesti. Tačiau jau vien toks rinktinės pasirodymas šiame Europos čempionate su pademonstruotomis ne vieneriomis dramatiškomis, bet pergalingomis rungtynių pabaigomis yra stebuklas.

Naudingiausiu čempionato žaidėju išrinktas Ispanijos rinktinės vedlys Pau Gasolis. Be jo, į simbolinį pirmenybių penketuką pateko Jonas Valančiūnas ir Jonas Mačiulis, ispanas Sergio Rodriguezas bei bronzą iškovojusios Prancūzijos lyderis Nando De Colo.

Ispanija - Lietuva 80:63 (19:8, 22:25, 19:10, 20:20).

Ispanija: P. Gasolis 25 tšk. (12 atk. kam.), S. Llullas 12, R. Fernandezas 11, F. Reyesas ir N. Mirotičius po 11.

LIetuva: M. Kalnietis ir M. Seibutis po 13, J. Valančiūnas 10, J. Mačiulis ir M. Kuzminskas po 8.